Saksamaa lennujaamades on turvatöötajate streik, illustreeriv foto

Saksamaa lennujaamades on turvatöötajate streik

28
(Uuendatud 07:52 15.01.2019)
Saksamaa kuues lennujaamas on teisipäeval turvatöötajate streik, teatas ametiühing Verdi. Reisijatel on soovitatud olla valmis märkimisväärseteks häireteks lennuliikluses.

TALLINN, 15. jaanuar — Sputnik. Tööseisakud leiavad aset Frankfurdi, Hannoveri, Bremeni, Leipzig/Halle, Dresdeni ja Erfurdi lennujaamas. Lisaks peatavad töö ka paljud Müncheni lennujaama töötajad, vahendas ERR.

Saksa ametiühing Verdi soovib 23 000 lennujaama turvatöötajale ühtset tunnitasu 20 eurot.

Ryanair alustab kevadel lende Tallinnast Berliini >>

Iiri odavlennufirma Ryanair käivitab tänavu aprillis uue lennuliini Tallinna ja Berliini Schönefeldi lennujaama vahel, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti kuu algul. Lennufirma teatas, et reisid hakkavad toimuma suvehooajal kolm korda nädalas.

Tallinna Lennujaam
© Sputnik / Ангелина Мандрыка

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on Saksamaa oluline turg nii äri- kui puhkusereisijatele ning lennujaam tervitab lisanduvat võimalust Berliini lendamiseks.

Ryanairi ajaloo skandaalseimad reisitõrked on figureerinud pealkirjades juba alates eelmise aasta septembrist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Juulikuu streik mõjutas ühtekokku ligi 65 000 reisija plaane, kuid lennuhüvitisettevõtte Skycop juhi Marius Stonkuse sõnul ei paku tänased EL-i õigused kannatanud reisijatele piisavat kaitset.

Streigiga seoses oli Ryanairi juhtkond Deutsche Welle teatel sunnitud tühistama ka septembris Saksamaal 150 lennureisi 400-st, ähvardades saksa piloote massiliste vallandamistega.

Lennujaamad, internet, raudtee: valdkonnad, kus Venemaa sakslasi üllatab >>

Tallinna Lennujaama reisijate arv kasvas 2018. aasta viimasel päeval rekordilise 3 miljoni inimeseni, mis on 13 protsenti ehk 350 000 inimese võrra enam kui 2017. aastal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

28
Tagid:
turvatöötajad, palk, streik, lennujaam, Saksamaa