Tallinna Sadama süüasi jõuab kohtusse septembris, illustreeriv foto

Tallinna Sadama süüasi jõuab kohtusse septembris

15
(Uuendatud 00:06 30.09.2017)
Riigiprokuratuuri kinnitusel peavad nad varem antud lubadust ja esitavad Tallinna Sadama kriminaalasjas süüdistuskokkuvõtte septembris ehk hiljemalt laupäevaks

TALLINN, 29. september — Sputnik. "Oleme andnud seni ajakirjandusele lubaduse, et esitame süüdistuse septembrikuus. September on veel täna ja homme. Hetkeseisuga on alust arvata, et me seda lubadust ka peame — täna või homme läheb see süüdistus kohtusse," kinnitas prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas ERRile.

Tallinna Sadama süüasja kaks osalist said juba kohtus karistuse
© Sputnik / Вадим Анцупов

Milline on süüdistuse sisu, ei soovi prokuratuur enne selle esitamist Kallase sõnul avaldada.

"Laias laastus on neid tegusid, mida ette heidetakse, ajakirjanduses ka varem kajastatud," märkis ta.

Tallinna Sadama süüasja Tallinna Sadama eksjuhtide kriminaalasjas läksid kaks süüdistatavat riigiprokuratuuriga karistuse osas kokkuleppele ning Harju maakohus kinnitas karistusleppe, vahendas Sputnik Eesti mööduud nädalal.

Riigiprokuratuur süüdistab Anna Annikovat (44) ja Kaido Tambergi (55) korduvas suures ulatuses ja grupis altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises ning suures ulatuses rahapesus.

Karistusleppe järgi sai Tamberg tingimisi nelja-aastase vangistuse nelja-aastase katseajaga ning Annikova tingimisi kahe aasta ja seitsme kuu pikkuse vangistuse sama pika katseajaga. Mõlema karistusest arvestati maha nende eelvangistuses viibitud kolm päeva.

Praeguse seisuga on Tallinna Sadama korruptsiooni süüasjas kokku 13 kahtlustatavat.

Kriminaalasjas pole Eesti firmasid, sealhulgas AS-i Tallinna Sadam, kahtlustatavaks tunnistatud, kuid kahtlustuse on saanud juriidilise isikuna kaks välisriikide ettevõtet.

Tallinna Sadama juhatuse eksliikmeid Allan Kiili ja Ain Kaljuranda kahtlustatakse rahapesus suures ulatuses ning korduvas altkäemaksu võtmises suures ulatuses.

Kapo pidas kinni Tallinna Sadama hooldusosakonna juhataja.
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kahtlustuse järgi on Tallinna Sadama juhatuse eksliige Allan Kiil võtnud altkäemaksu miljonite eurode ulatuses ning Tallinna Sadama juhatuse endine esimees Ain Kaljurand sadade tuhandete eurode ulatuses.

Kiil ja Kaljurand vahistati 2015. aasta 26. augustil, kui prokuratuur oli esitanud mõlemale kahtlustuse suures ulatuses altkäemaksu võtmises. Mõlemad mehed vabastati vahi alt eelmise aasta alguses.

15
Tagid:
korruptsioon, altkäemaks, kriminaal, süüasi, kohus, Riigiprokuratuur, Tallinna Sadam, Eesti