Egiptuse lennujaama turvateenistus kontrollib turisti pagasit

Turistid tulevad tagasi vaid ohutusse Egiptusesse

58
Jätkates lennukiga A321 lennureisil 224 Venemaa kodanikuga toimunud katastroofi omapoolset uurimist transpordivad Egiptuse võimud lennukirususid Kairosse.

TALLINN, 8. veebruar — Sputnik. Lennuühenduse taastamine Egiptusega ja tuhandete vene turistide naasmine sõltub A321-ga toimunud lennukatastroofi uurimise lõpuleviimisest. Sellest teatas Venemaa suursaadik Kairos Sergei Kirpitšenko.

„Ma arvan, et nii võib öelda küll," ütles Venemaa suursaadik vastuseks RIA Novosti küsimusele, kas võib öelda, et lennuühendus Egiptusega ja turistidevoo taastumine sellesse riiki sõltub A321-ga toimunud lennukatastroofi uurimise lõpuleviimisest. Lennuk kukkus alla möödunud aasta 31. oktoobril Siinai poolsaare kohal. Lennuettevõttele „Kogalõmavia" kuuluva Airbus A321 pardal, mis oli teel Sharm el Sheikh'ist Sankt Peterburgi, oli 217 reisijat ja seitse meeskonnaliiget. Kõik nad hukkusid. Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) juht Aleksandr Bortnikov teatas, et see oli terroriakt.

Vene lennukite lennud Egiptusesse, samuti turistidevool Venemaalt sellesse araabia riiki peatati. Terroristel õnnestus hirmutada paljusid, puhkusereisist iidsete püramiidide juurde loobusid tuhanded potentsiaalsed turistid ka teistest riikidest.

Laineri rusud viiakse välja kahe nädalaga

Uurimine lõpuleviimiseks lennuki rusude transportimine Kairosse algas eelmisel neljapäeval 4. veebruaril. Egiptuse tsiviillennunduse minister Hussam Kamal'i sõnul võtab protsess aega kaks nädalat.

„Nii nagu mina aru saan, ei ole kõikide lennuki fragmentide äravedu… käesoleval ajal päevakorral. See otsustatakse täiendavalt, koos egiptlastega," ütles Venemaa suursaadik.

Venemaa diplomaatilise esinduse juhi, suursaadik Kirpitšenko sõnul „on infoväljas palju versioone ja katseid seletada, mis nimelt toimus lennukiga A321 Siinai kohal."

„Kuid on ka täiesti selgeid fakte. Nagu teada, avaldas õnnetuse vene versiooni president Putin. Sellest ajast saadik ei ole midagi muutunud. Otse vastupidi, see, mida ütles president, on leidnud uut kinnitust."

Selleks, et vene turistid tagasi tuua, on Egiptuse võimud paljuks valmis. Nii näiteks ei välista nad Venemaa turvaekspertide viibimist lennujaamade turvakontrollitsoonides. „See küsimus (Venemaa turvaekspertide viibimine lennujaamade turvakontrollitsoonides) on arutluse all… Nagu mina asjast aru saan, ei välista nad üldse sellist võimalust," ütles suursaadik Kirpitšenko.

Egiptus nõustus kõigega

Egiptuse lennundusvõimud vastasid nõustumisega enamikule Venemaa täiendavatele soovitustele turvalisuse tõstmiseks araabia riigi lennujaamades. Rosaviatsija formuleeris jaanuari lõpul ja saatis Egiptuse lennundusvõimudele täiendavad soovitused lennundusalase turvalisuse meetmetest, „mille ellurakendamine," nagu märgitakse ametkonna pressiteates, „nõuab täiendavat ressursside ja ajakulu."

„See nimekiri on üsna pikk ja põhjalik. Egiptuse pool on enamikule märkustele, niivõrd, kuivõrd see oli nende võimuses, loomulikult, vastanud. Neid vastuseid uuritakse ja nagu ma aru saan, on need vastused suures osas täiesti rahuldavad", ütles Venemaa EAV diplomaatilise esinduse juht.

„Me teeme terrorismivastase võitluse valdkonnas koostööd, kusjuures see on mitmetasandiline koostöö: teabevahetus, personali koolitamine, terrorismivastaste tehnoloogia edastamine, kui soovite ja sellesse üritusse on kaasatud mitte kaks ega neli, vaid rohkem ametkondi. Egiptlased on sellest väga huvitatud ja me mõistame nende huvitatust täielikult".

Venemaa diplomaat märkis, et „egiptlased töötavad iseseisvalt ja välismaa partnerite abiga lennujaamade turvalisuse tugevdamise kallal."

„On vaieldamatu fakt, et nad on selles suunas juba astunud konkreetseid samme, nad kaasasid sellele tööle partnerina ühe briti firma ja tegutsevad ka iseseisvalt: ostavad täiendavat sisseseadet, mis võib turvalisust suurendada ja need kõik on muidugi positiivsed sammud, mis aitavad eesmärgile jõuda," lisas Sergei Kirpitšenko.

 

 

58
Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust – kas Eestis on halb venelane olla

Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust kas Eestis on halb venelane olla

(Uuendatud 22:04 30.12.2019)
Eesti Inimõiguste Teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov kommenteeris Sputnik Eestile president Kersti Kaljulaidi uusaasta arutelu sellest, kas Eestis on halb venelane olla.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Hiljuti üllatas president Kersti Kaljulaid publikut oma uusaastaintervjuuga, kus ta rääkis avalikult riigi vene elanikkonna küsimusest. 

Aleksei Semjonov tunnistas, et on Kaljulaidi sõnavõttude suhtes äärmiselt skeptiline, kui mitte suisa irooniline. Inimõiguslase sõnul on "selle naise peas täielik puder ja kapsad".

"Ühelt poolt mingid natsionalistlikud mõtted ja ideed, mis talle Eestis sisendati, teisalt omamoodi liberaalne õhkkond, kus ta olulise osa oma elust Euroopas veetis. Sellistel nn "tolerantsest keskkonnast" naasnud natsionalistidel on väga sageli mitmesuguseid kognitiivseid dissonantse.

Ta räägib kord üht, teinekord aga hoopis teist juttu," märgib Semjonov. ("Sõna on Vaba" – jõuline seisukohaväljendus presidendi dressipluusil liberaalset, poliitkorrektset ajakirjandust kaitstes ja probleemi täielik ignoreerimine Sputniku tagakiusamisel ajal – Toim.).

Tema sõnul satuvad need klišeed, eelarvamuslikud arusaamad omavahelisse vastuollu, kuid president isegi ei tunneta selle konflikti olemasolu: "Ta ise ei saa arugi, et räägib täpselt vastupidiseid asju ja selles ongi dissonants."

"Ühest küljest on Kaljulaidil see, mis pärit lapsepõlvest, tema natsionalistlikust keskkonnast, mis saatis ta Euroopasse, teiselt poolt euroopalikud motiivid, ja kolmandaks, mingid pragmaatilised katsed läheneda venelaste küsimuse lahendusele, suhetele Venemaa endaga, milles ta samuti tugev ei ole," loetles Semjonov.

Seetõttu ei näegi inimõiguslane siin mingeid suundumusi. 

"See on lihtsalt veel üks sümptom, et tal puudub selge maailmapilt, küll on aga erinevad arvamused, mida ta aeg-ajalt kuuldavale toob," lõpetas Eesti Inimõiguste teabe keskuse direktor Aleksei Semjonov. 

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, rääkis Kersti Kaljulaid uusaastaintervjuus, kuidas kord pärast koolisaabumist tema väike poeg küsis: "Ema, miks on Eestis halb olla venelane?"

Kaljulaid ütles, et just siis sai ta ootamatult aru, et on mõne Eesti inimese mõtteviisi lihtsalt omaks võtnud: nad leiavad, et kui sa oled venelane, on see halb.

"Minu laps oli multikultuursest kogukonnast Eestisse tulles kui puhas leht ja selline küsimus tekkis temas umbes kaks kuu möödudes.

Nii et kuskil on see peidus. Ja see tähendab, et me peaksime sellest rääkima," tunnistas Eesti riigipea.

Tema arvates on mõne eestlase negatiivne suhtumine venelastesse muutunud omamoodi kättemaksuks Nõukogude mineviku eest.

Lugege lisaks:

Tagid:
venelased, Kersti Kaljulaid, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Eesti president sõitis Vatikani Rooma paavsti juurde
Kasahstani lennufirma Bek Air lennuk kukkus majja

Kasahstani lennufirma Bek Air lennuk kukkus majja

(Uuendatud 11:36 27.12.2019)
Almatõst Nur-Sultani suundunud reisilennuk Fokker 100 sattus õhutõusul õnnetusse ja kukkus elurajooni kohal alla. Lennuõnnetuse tagajärjel sai surma kümneid inimesi.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Lennukompanii Bek Air lennuk, mille pardal viibis 95 reisijat ja 5 meeskonnaliiget, hukkus kell 7.22 kohaliku aja järgi, kirjutab Sputnik Kasahstan viitega Kasahstani tööstus- ja taristuarendusministeeriumile.

Õnnetus juhtus peaaegu kohe pärast väljalendu Almatõst. Lennuk kaotas õhkutõusul kõrgust, läbistas betoontara ja sööstis kahekorruselisse elumajja.

Sündmuskohale saabusid päästjad, meedikud ja õiguskaitseorganite töötajad. Eriolukordade komitee andmetel oli kaasatud kokku 976 inimest ja 70 masinat, kiirabibrigaade oli 33.

View this post on Instagram

Докладываем, что от оператора диспетчерской службы аэропорта г.Алматы поступила информация о том, что воздушное судно авиакомпании «Бек Эйр» сообщением «Алматы - Нур-Султан» пропал с радара после взлёта. Количество пассажиров - 100. Количество экипажа - 5. Тип BC: «Фоккер-100». В настоящее время поступила информация от дежурного ЛОП в аэропорту г.Алматы о том, что в районе посёлка «Кызыл ту» разбился самолёт. На место происшествия выехала СОГ ЛОП в аэропорту г. Алматы и Авиационный транспортный прокурор Г.Алматы. О дальнейших результатах места происшествия сообщим дополнительно. #сергекновости#sergek_kaz#сергекалматы#сергекшымкент#сергек#сергекастана#оскеменсергек#штраф#новостиказахстана#казахстан#новости#алматы#крушениесамолета#трагедияалматы#крушениесамолетаалматы#новости24

A post shared by СЕРГЕК |КРУПНЫЙ ИНФО ПОРТАЛ 🇰🇿 (@sergek_kaz) on

Esialgsetel andmetel on katastroofi tagajärjel hukkunud 14 inimest, üle 30 on saadetud haiglatesse, paljude seisund on äärmiselt raske.

Kasahstani peaministri Askar Mamini korraldusel on katastroofi uurimiseks moodustatud valitsuskomisjon, kuhu kuuluvad tööstus- ja taristuarendusminister ning muude riigiasutuste esindajad.

Kasahstani president Kasõm-Žomart Tokajev väljendas Bek Airi lennuki allakukkumise tagajärjel hukkunute omastele kaastunnet ja lubas, et kõik süüdlased saavad karmi karistuse.

Kõik seda tüüpi lennukite lennud on peatatud. Juhtumi üksikasjadega kursis olemiseks jälgige Sputnik Kasahstani uudisvoogu.

Lugege lisaks: 

Tagid:
hukkunud, lennuõnnetus, lennukatastroof, Kasahstan
Samal teemal
An-12 hukk Ukrainas nõudis viis inimelu — lennuõnnetuse üksikasjad
Videokaadrid Kuuba lennuõnnetuse paigalt
Poola välisministeerium nõuab vabandamist Smolenski lennuõnnetuse mälestamise eest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega