puksiirlaev Vega

Eesti vetes uppus teise laeva slepis olnud Vene puksiirlaev

31
(Uuendatud 14:08 09.02.2016)
Eesti vetes uppus laupäeva õhtul teise laeva slepis olnud inimtühi ja lastita puksiirlaev Vega.

TALLINN, 8. veebruar — Sputnik. Laupäeva õhtul kell 19.38 võttis Tallinna merevalvekeskus vastu häire automaatselt avariipoilt ning mõni aeg hiljem ka Venemaa puksiirilt Zubr, mille meeskonna sõnul kaotasid nad Eesti territoriaalvetes nende slepis olnud inimtühja ja lastita puksiirlaeva Vega, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA) BNS-ile.

Puksiir Zubr teatas merevalvekeskusele, et nad vedasid remondist tulnud puksiirlaeva Vegat, mille pardal ei olnud inimesi ega kütust, kuid kaotasid laeva umbes 10 meremiili Kõpu poolsaarest edelas, kui suundusid Tagalahte tormivarju. Zubr otsis Vegat ligi tunni, misjärel suundus tagasi Kroonlinna. Sündmuskohale saadetud piirivalvelaev L-101 Kindral Kurvits ei leidnud Vegat ning lahkus piirkonnast umbes kella 1 ajal öösel.

Otsingutega jätkati pühapäeva hommikul kell 7 ning paar tundi hiljem leiti häireteadet edastanud poi. Kadunud puksiiri otsinguid jätkasid avariipoi ja laeva viimase teadaoleva asukoha piirkonnas Kindral Kurvits ja piirivalvekopter, mis katkestas otsingud halva nähtavuse tõttu. Kindral Kurvits jätkas otsinguid tänase päeva esimesel poolel, kuid Vegat ei leitud.

PPA merevalvekeskuse vanema Ivar Treffneri sõnul hakatakse laeva otsima vee alt, milleks kaasatakse tõenäoliselt Veeteede Ameti hüdrograafialaev Jakob Prei.

„Oleme üsna kindlad, et puksiirlaev Vega uppus ning tema tõenäoline uppumiskoht on meil teada. Kuna juhtumi täpsed asjaolud on väljaselgitamisel, ei tea me täpselt, mis põhjustel Zubr kaotas pukseeritava laeva, kuid igal juhul on tegemist õnneliku õnnetusega, mis ei kujutanud ohtu inimestele ega keskkonnale," ütles Treffner.

Vastavalt meresõiduohutuse seadusele kvalifitseerub laevahukk väga raske laevaõnnetuse alla ning selle ohutusjuurdluse korraldab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi alla kuuluv ohutusjuurdluse keskus.

31