Vaktsineerimine gripi vastu.

Apteegid teatasid gripivastase vaktsineerimise maksumuse

119
(Uuendatud 13:48 14.10.2019)
Vaktsineerimine oodatava eelseisva gripipuhangu vastu maksab ravikindlustatud klientidele umbes 20 eurot.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Esmaspäevast, 14. oktoobrist kuni neljapäeva 17. oktoobrini saab lasta end apteekides gripiviiruse vastu vaktsineerida. See tasuline protseduur maksab haiguskindlustust omavatele isikutele 15-19 eurot.

Apteekide ja raviasutuste loetelu, kus seda protseduuri läbida saab, on avaldatud infokampaania veebisaidil. Protseduur ise kestab maksimaalselt 15 minutit.

Tungivalt soovitatakse vaktsineerida üle 65-aastaseid inimesi, rasedaid, aneemiat, kroonilist kopsude, südame, neerude või ainevahetussüsteemi haigusi (peamiselt diabeeti) põdevaid isikuid, lapsi ja noorukid vanuses 6 kuud kuni 17 aastat.

Märgitakse, et gripp on A- ja B-gripiviiruse põhjustatud ülemiste hingamisteede nakkushaigus. Enamikul juhtudel on haiguse kulg kerge, kuid mõnikord võib gripp olla raskekujuline ja põhjustada inimese surma. Gripiviirus levib inimeselt inimesele piisknakkusega, näiteks nagatanud inimese aevastusest.

Viirus võib levida ka kaudse kontakti kaudu köhimise, aevastamise ja viiruse sissehingamise kaudu, samuti saastunud käte või kontaktpindade (näiteks ukse käepidemete) kaudu. Asjatundjate sõnul võib tänavu Eestis grippi haigestuda kuni 55 000 inimest.

2018. aastal vaktsineeriti gripi vastu umbes 92 000 inimest ehk 7% riigi elanikkonnast. Neist enam kui 9000 inimest vaktsineeriti apteekides.

Samuti korraldatakse Eestis regulaarselt vaktsineerimisi puukentsefaliidi, leetrite, papilloomiviiruse ja paljude muude haiguste vastu.

Lugege lisaks:

119
Tagid:
tasuline teenus, gripp, vaktsineerimine, apteek, Eesti
Samal teemal
Gripp nõudis Eestis 92 inimelu
Vaktsineerimist papilloomviiruse vastu vajavad ka poisid
Euroopa Parlament on mures vaktsineerimise vähenemise pärast
Eestis saab gripi vastu vaktsineerida ka apteegis