Aasta arsti tiitli pälvis kirurg Jüri Teras, illustreeriv foto

Aasta arsti tiitli pälvis kirurg Jüri Teras

49
(Uuendatud 18:52 10.01.2019)
Aasta arsti Jüri Terast sobib suurepäraselt iseloomustama Anton Tšehhovi öeldu, et arsti amet on kangelastegu, mis nõuab ohvrimeelsust, hingepuhtust ja puhtaid kavatsusi, sõnas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

TALLINN, 10. jaanuar — Sputnik. "Just sellisest arstist unistab iga patsient. Arstist, kes on oma valdkonna ekspert, kelle südamekutseks on inimeste aitamine nii kodumaal kui humanitaarmissioonidel ning kelle eesmärgiks on ravi kvaliteedi ühtlane kõrge tase kogu Eestis," sõnas Kaia Iva.

PERH-i arstid lähevad Keeniasse opereerima ja arste koolitama >>

Eesti Tervise Fond ning portaali www.arst.ee lugejad valisid aasta arstiks kirurg Jüri Terase, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Täitõbi on Eestis süvenev probleem, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti Tervise Fondi juhataja Eero Merilind sõnas, et tänavu esitati aasta arsti kandidaatideks väga palju ning erinevaid perearste ning otsustamine oli taas väga keeruline.

"Lisaks sellele, et doktor Jüri Teras on väga hea kirurg ning tunnustatud arst, avaldas žüriile muljet tema laialdane tegevus erinevatel missioonidel Aafrikas ja Aasias," sõnas Merilind.

Teras sõnas, et tunnustusvajadus on kõigil olemas, eriti kirurgidel, kes teadagi on edevad inimesed. "Mul on palju häid kolleege, kes on teenimatult jäänud varju – nad kõik vääriksid aasta arsti tiitlit," ütles ta.

Aasta Arsti valisid meditsiiniuudiste portaali lugejad ning žürii koosseisus sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, perearst Eero Merilind, Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogiakeskuse teadusjuht Margus Viigimaa ning terviseteadlane Anu Kasmel. Aasta arsti valiti tänavu 17. korda.

Eesti ämmaemandad õpetavad Afganistani kolleege >>

Eesti parimaks kiirabibrigaadiks tunnistati Tallinna Kiirabi brigaad koosseisus õde-brigaadijuht Helen Vesiallik, parameedik Ergo Mets ja kiirabitehnik Raimo Veemaa, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Suvel toimusid järjekorras neljandad Eesti kiirabi kutsemeisterlikkuse võistlused Pärnumaal Varblas, kus 15 kiirabibrigaadi pea kõikidest Eestis kiirabiteenust osutatavatest ettevõtetest selgitasid, kes on parim kiirabibrigaad Eestimaal.

Veebruaris jõuavad apteekidesse turvaelementidega ravimid, illustreeriv foto
© Sputnik / Виталий Аньков

Terve päeva kestnud võistlusel tuli kiirabibrigaadidel kaheksal erineval harjutusel näidata teoreetilisi ja praktilisi oskusi kriitilises seisus väikelapse stabiliseerimises, raske trauma saanud isiku elu päästmises, suure hulga kannatanutega õnnetuse lahendamisel ja erinevate haiguste diagnoosimises ning ravis.

Lisaks meditsiinilistele oskustele tuli näidata ka tehnilisi oskusi kiirabiauto parandamisel, füüsilisi võimeid raskesti ligipääsetava kannatanu vabastamisel, ning erinevate situatsioonide puhul meditsiini põhireeglite tundmist ja käelisi oskusi kiirabi aparatuuri ja varustuse käsitlemises.

Ravimite turvaelemendid peavad edaspidi olema paigutatud enamikule retseptiravimitele, samuti suurema võltsimisriskiga käsimüügiravimile omeprasool, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti täna.

Uute nõuete kohaselt peab ravimitootja paigutama pakendile turvaelemendid – ainulaadse 2D-koodi ja pakendi rikkumist takistava seadme, näiteks kleepsu.

49
Tagid:
kirurg, Eesti, parim, arst, tervis
Samal teemal
Eesti arst saab Soomes kuus kätte ligi 8000 eurot
Peaminister: tervise ees oleme kõik võrdsed
Minister, arstid ja kiirabi arutasid võimalusi EMO-sse pöördumiste vähendamiseks
Arst-residentide töötasu tõuseb ligi 2000 euroni