Illustreeriv foto

Kahetsusväärne juhtum Valga põhikoolis

45
(Uuendatud 15:53 08.11.2018)
Kolmapäeval, 7. novembril leidis Valga Põhikoolis aset kahetsusväärne juhtum, kus kahel õpilasel tuvastati tervisehäire, mis tulenes kooli juhtkonnale teadmata päritolu tablettide tarvitamisest.

TALLINN, 8. november — Sputnik. Kooli õppejuhi Aive Aru-Raidsalu sõnul üks õpilastest minestas ja anti üle lapsevanemale palvega lapse tervislikku seisundit jälgida, teatab Valga vallavalitsus. Esialgu ei tekkinudki kahlust, et poiss võis tablette tarvitada.

Alles siis, kui teine õpilane pöördus halva enesetundega kooliõe poole (õpilase silmad olid punased, kõne aeglane), õnnestus temalt teada saada, et poisid olid tarvitanud tablette. Kooliõde teavitas seejärel ka koju saadetud poisi vanemat ja palus pöörduda igaks juhuks kiirabisse, kuid selleks ajaks oli poiss juba kiirabiga kodust ära viidud.

Viirushaiguste levik toob kaasa ravimimürgistused ja katkised kraadiklaasid>>

Kooliõe poole pöördunud poisi vanemat teavitati lapse seisundist ning ta jõudis väga kiiresti kooli. Kui lapsevanem oli kohal, tekkisid õpilasel kerged lihaskrambid ja käte värin. Lapsevanem pöördus kiiresti lapsega haiglasse vältimatu abi saamiseks.

Asja uurimisel selgus, et poistekamp, kus üks poistest tablette pakkus, oli 5-6 liikmeline. Poiste jutu järgi proovisid tablette ainult kaks poissi. Tablettide päritolu ja koostist kooli juhtkonnal tuvastada ei õnnestunud, juhtumiga tegeleb edasi politsei.

Terviseameti mürgistusteabekeskus alustab tulevaste lapsevanemate koolitamist>>

Õppejuhi kinnitusel analüüsib kool juhtumit ja teeb igast juhtumist järeldused. Kuigi vahejuhtum ise on äärmiselt kahetsusväärne, loob see pinnase laiema avalikkuse teavitamiseks sellest, millised tagajärjed võivad tekkida tundmatuid tablette proovides.

Antud juhtumi baasil saavad õpetajad õpilastega algatada veelgi sügavamaid arutelusid tundmatute tablettidega seotud ohtude teemal.

"Ennetustöö osas jätkame ka koostööd kooliarsti ja politseiga, ootame ära uurimistulemused ja tegutseme vastavalt sellele. Palume ka lapsevanematel oma lastele meelde tuletada, et tablette võib võtta ainult arsti soovitusel ja arsti soovitatud koguses," rõhutas õppejuht.

Ave Aru-Raidsalu kinnitusel on poiste tervisega tänaseks kõik korras ja lapsevanemate sõnul tulevad poisid juba reedel kooli.

45
Tagid:
tablett, õpilane, koolipoiss, Valga, Eesti