Esimene Venemaal toimuv jalgpalli MM toimub 14. juunist 15. juulini

Terviseameti soovitused Venemaale jalgpalli MM-le sõitjatele

29
(Uuendatud 12:01 06.06.2018)
Terviseamet soovitab Venemaale jalgpalli maailmameistrivõistlustele sõitjatel arvestada massüritustel kaasneda võiva ohuga nakatuda erinevatesse soolenakkustesse nagu salmonelloosi, šigelloosi, noro- ja rotaviirusnakkustesse või A- viirushepatiiti.

TALLINN, 6. juuni — Sputnik. Võistluste külastajad peaksid enne reisi kontrollima, kas nad on vaktsineerimiskavale lisaks vaktsineeritud ka A-viirushepatiidi ja meningokokknakkuse vastu, teatab Terviseamet.

Real — Atletico Tallinnas: piletijaht on avatuks kuulutatud >>

Kõiki vaktsineerimisi viib läbi perearst või haiglate juures asuvad vaktsineerimiskabinetid. Vaktsiinid ja vaktsineerimised on täiskasvanule üldjuhul tasulised. Ainus tasuta vaktsiin täiskasvanutele on vaktsiin difteeria ja teetanuse vastu. Difteeria-teetanuse vastast kaitset tuleks uuendada iga kümne aasta järel.

Üldised soovitused nakatumise vältimiseks reisil

Enne reisi

  • Hinda koos oma arstiga võimalikke nakatumisohte sõltuvalt reisiajal valitud elustiilist ning reisi kestvusest ja kaalu vajadusel täiendavaid vaktsineerimisi (nt B-viirushepatiidi, marutõve, kõhutüüfuse vastu).
  • Suurvõistlustele minnes vormista endale piirkonnas kehtiv meditsiiniabi kindlustus. Kui tarvitad ravimeid mõne kroonilise haiguse raviks, siis võta need kaasa originaalpakendis.

Reisi ajal

  • Pese tihti käsi. Varu ühekordseid desinfitseerivaid salvrätikuid, et saaksid neid kasutada kätepesu võimaluse puudumisel.
  • Hoia vahet haigustunnustega inimestest. Köhides ja aevastades kata nina ja suu taskuräti või selle puudumisel varrukaga.
  • Söö korralikult läbikuumutatud toitu, pastöriseeritud piimatooteid ja hoolikalt pestud puu- ja köögivilju. Võimalusel väldi tänavatoitu.
  • Joogiks ja hambapesuks tarvita keedetud või pudelivett, hoidu kraaniveest valmistatud jääkuubikutest.

Reisilt saabudes

  • Mis tahes haigustunnuste ilmnemisel pöördu kohe oma arsti poole ja informeeri teda oma viimasest reisist.
  • Täiendavat infot leiad Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) Opens external link in new windowohuhindamise lehelt.

Esimene Venemaal toimuv jalgpalli MM toimub 14. juunist 15. juulini 2018. a. 11 linnas – Moskvas, Peterburis, Samaaras, Saranskis, Rostovis, Sotšis, Kaasanis, Kaliningradis, Volgogradis, Nižni-Novgorodis ja Jekaterinburgis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kes mängivad jalgpalli 2018. aasta maailmameistrivõistlustel
© Sputnik / Deniss Grabussov
Kes mängivad jalgpalli 2018. aasta maailmameistrivõistlustel
29
Tagid:
vaktsineerimine, reisija, tervis, sport, jalgpall, MM2018, Terviseamet, Eesti, Venemaa
Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)