Rimi müüs salmonelloosinakkusega pelmeene, illustratiivne foto

Rimi müüs salmonelloosinakkusega pelmeene

107
(Uuendatud 23:11 11.11.2017)
Veterinaar- ja toiduamet tuvastas pistelise kontrolli käigus Rimi kauplustes müüdavatest pelmeenidest "Pelmeenid sea-veiselihaga Rimi 400g" salmonelloosinakkuse

TALLINN, 11. november — Sputnik. Kauplusekett Rimi korjas müügilt pelmeenid, millest leiti pistelise kontrolli käigus salmonelloosinakkus. Toodet tarnis Rimidesse Dabas Produkti SIA, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Rimi avalike suhete juht Katrin Bats kinnitas, et ettevõte on peatanud Dabas Produkti SIA pelmeenide müügi Rimides ning palub kõigil, kes selle toote on ostnud, tuua see lähimasse kauplusesse. Toote eest makstakse raha tagasi.

"Dabas Produkti lasi Lätis nimetatud partii pelmeene analüüsida ja tänaseks on tulnud vastus, et salmonellat neis ei leitud. Jätkame uurimist, et teha kindlaks, kuidas bakter Eestis müüdud pelmeenidesse sattus," sõnas Bats.

Eestisse on jõudnud fiproniili sisaldav munatoode >>

Tervishoid on valitsuse üks olulisemaid prioriteete, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Bats lisas, et tegemist ei olnud väga populaarse tootega, mis moodustasid eelmisel kuul vaid 1,56 protsenti kogu kauplusegrupi pelmeenigrupi sortimendist.

"Salmonellabakterid on väga vastupidavad, mis ei hävi kuivatatud ega külmutatud toiduainetes mitu kuud. Neid võib leiduda munatoodetes, lihas, piimas ning toidule võib salmonella edasi kanduda ka nakatunud inimeselt," sõnas perearst Eero Merilind.

"Õigel temperatuuril kuumutatud pelmeenides salmonella hävib ning inimesele mingit ohtu ei kujuta. Oluline on aga see, et pärast toidutöötlemist pestaks käsi – kui käsi ei pesta, on nakatumine tõenäoline. Samuti tuleks korralikult pesta toidutegemisel vajaläinud nõusid, nuge-kahvleid."

Hollandi mürgimune on müüdud seitsmes EL riigis >>

107
Tagid:
salmonelloos, pelmeenid, ühiskond, tervis, majandus, Dabas Produkti SIA, VTA, Rimi, Eesti