Grippi haigestumuse intensiivsus püsib keskmisel tasemel.

Gripp on nõudnud juba üheksa inimese elu

47
(Uuendatud 13:37 25.02.2016)
Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine hakkas pisut langema. Eelmisel nädala pöördus arstide poole 7167 haigestunut, neist 53% olid lapsed.

TALLINN, 25. veebruar — Sputnik. Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 545,7, teatab Terviseamet.

Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Harjumaal, Ida-Virumaal, Narvas, Jõgevamaal, Läänemaal, ja Viljandimaal. Haigestumise kasvu täheldati Harjumaal, Ida-Virumaal ja Viljandimaal, grippi haigestumine kasvas vaid Lääne-Virumaal, mujal püsis stabiilsena või oli langustrendis.

Analüüsides kolme järjestikuse nädala grippi ja gripilaadsetesse viirusnakkustesse haigestumuse trendi saab rääkida, et grippi haigestumuse intensiivsus püsib endiselt stabiilsel keskmisel tasemel, küll väikse languskalduvusega. Grippi haigestumise vähenemisest on siiski veel vara rääkida.

Hooaja algusest on hospitaliseeritud raske gripi või gripiga seotud pneumoonia tõttu 525 inimest.

Võrreldes eelmiste hooaegade on suurenenud hospitaliseerimist vajanud laste arv vanuses kuni 9 a, moodustades 60 protsenti kõikidest hospitaliseerimist vajanud patsientidest. Terviseametile teadaolevatel andmetel ei ole lastest ükski vajanud intensiivravi. Intensiivravi on vajanud gripi tõttu aga kokku 35 inimest vanuses 29 — 91 eluaastat, neist neli inimest vanuses 29-50, vanuses 50 —64 oli 11 inimest ning vanemaealisi (65 ja vanem) 20.

25. veebruari seisuga on intensiivravi osakonda sattunud 6,6 protsenti kõikidest gripi tõttu hospitaliseeritud patsientidest, kuid vanemaealiste hulgas oli see protsent 20,2. Kaks inimest olid nende endi sõnul eelnevalt terved, ülejäänud kuulusid riskirühmadesse.

Sel nädalal Terviseamet sai infot veel kolme gripist tingitud surmajuhu kohta. Kaks neist oli jaanuari algusest alates olnud intensiivravil, kus kõikidele kasutusele võetud ravimeetmetele vaatamata nende elu päästa ei suudetud.

Hooajal kokku on gripi tõttu surnud üheksa inimest vanuses 53 — 91 eluaastat. Kõik kuulusid riskirühmadesse kas vanuse või kaasuvate krooniliste haiguste tõttu.

 

 

47