Eesti Raudtee lõpetas aasta edukalt

Eesti Raudtee lõpetas aasta edukalt

36
(Uuendatud 13:38 15.01.2019)
Kaubaveomaht Eesti Raudtee taristul kasvas 2018. aastal üle 9% võrreldes eelmise aastaga ning moodustas kokku 13,5 miljonit tonni. Kõige enam veetavateks kaubagruppideks Eesti Raudtee taristul on väetised, mineraalsed kütused ning põlevkivi.

TALLINN, 15. jaanuar — Sputnik. Transiitveod moodustasid eelmise aasta peale kokku Eesti Raudteel liikunud vedudest pea 9,1 mln tonni, mis on üle 20% kõrgem tulemus kui 2017. aastal, teatas Eesti Raudtee pressiteenistus.

Konteinerveod olid Eesti Raudtee taristul eelmise aasta jooksul pidevas tõusujoones, moodustades 2018. aasta peale kokku üle 52,4 tuhande TEU, mis on võrreldes eelmise aastaga kasvanud üle 55%.

"2018. aasta on kindlasti meie jaoks olnud edukas. Suutsime leida hea tasakaalu investeeringute, kulude ja tulude vahel ning mitmed aastaid kestnud kaubamahtude langus meie taristul õnnestus koos meie koostööpartneritega pöörata kasvule. Rõõmu teeb ka rongi kasutavate reisijate arvu stabiilne kasv, mille üheks mootoriks on korras taristu ning kiiruste tõstmine. Samuti on eelmise aasta olulisteks märksõnadeks ohutuse ning liiklusjuhtimise süsteemide uuendamisprotsessi käivitamine," kommenteeris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

Kohalikus reisirongiühenduses sõitis eelmisel aastal ligikaudu 7,7 miljonit reisijat, mis on pea 5% kõrgem tulemus kui 2017. aastal. Rahvusvahelist reisirongi kasutas eelmisel aastal 107,1 tuhat inimest, mis on pea 2% rohkem kui 2017. aastal.

"Aasta lõpus kooskõlastasime Venemaa Raudteega viimaste aastate suurima arvu lisaronge, mis tõi pühade perioodiks Tallinn – Peterburi – Moskva reisirongiliinile pikemad rongid ning rohkem reisijaid," lisas Laidvee.

Aastaks 2019 on töörahu kindlustatud

Mullu 19. detsembril kirjutasid AS Eesti Raudtee ja Raudteelaste ametiühing alla 2019. aasta kollektiivlepingule. Eesti Raudtee juhatuse esimehe Erik Laidvee sõnul polnud läbirääkimised kerged, kuid möödusid väga konstruktiivselt.

Lennujaamad, internet, raudtee: valdkonnad, kus Venemaa sakslasi üllatab>>

"Väärtustame ametiühingu tagasisidet ning soovime oma töötajate motivatsiooni aina enam panustada ‒ tõstame palku just neil töötajatel, kelle palgad vastavalt turu-uuringule vajasid korrigeerimist ning samuti panustame tervishoidu andes tööandja poolt tasustatud kolm tervisepäeva kõikidele meie töötajatele," ütles Laidvee.

"Läbirääkimised pole kunagi lihtsad ja veel olukorras, kus ettevõttelt oodatakse kasumit. Ettevõtte struktuur on selle aasta jooksul palju muutunud ja kindlasti mõjutas see ka läbirääkimiste tulemust. Esitasime palju ettepanekuid kollektiivlepingu osas ja jõudsime raskelt kompromissini. Kindlasti toob kokkulepe töötajatele olukorra paranemise ‒ aastaks 2019 on töörahu kindlustatud," kommenteeris Eesti Raudteelaste Ametiühingu juhatuse esimees Oleg Tšubarov.

36
Tagid:
põlevkivi, kütus, mineraalväetis, kaubavedu, Eesti Raudtee
Teema:
Põlevkivienergeetika