Suurpangad kaaluvad töötajate Londonist ära kolimist.

Suurpangad kaaluvad töötajate Londonist ära kolimist

12
(Uuendatud 14:46 27.06.2016)
Finantskontsernid JPMorgan ja Morgan Stanley on teada andnud, et kaaluvad vastavalt 4000 ja 2000 töökoha üleviimist Londonist Dublinisse ja Frankfurti seoses Ühendkuningriigi otsusega Euroopa Liidust lahkuda.

TALLINN, 24. juuni — Sputnik. "Lähikuudel /…/ peame tegema muudatusi enda Euroopa juriidiliste kehade struktuuris ning mõnede ametikohtade asukohtades," seisab JPMorgani sisememos, mis on AFP käsutuses.

JPMorgani palgal on Suurbritannias 16 000 inimest, ettevõtte juht Jamie Dimon on varasemalt öelnud, et pank võib referendumi tulemuste tõttu teise riiki viia kuni 4000 töökohta, teatas BNS.

Briti rahvusringhäälingu BBC majandusuudiste korrespondent Joe Lynam teatas sotsiaalmeedias allikatele viidates, et Morgan Stanley on alustanud 2000 investeerimispangandusega seotud töökoha üleviimist Londonist Dublinisse ja Frankfurti.

Varem on sarnaselt JPMorganile öelnud ka teised Euroopa hiiud nagu HSBC ja Deutsche Bank, et Suurbritannia EL-ist lahkumise korral võib tekkida vajadus töökohad mõnda teise riiki üle viia.

Finantsorganisatsioonide lobigrupp TheCityUK ütles enne referendumi toimumist, et otsus lahkuda võib tähendada, et Londonis kaob finantssektoris 100 000 töökohta. Kuna sektoris töötab 729 600 inimest, tähendaks see iga seitsmenda töökoha kadumist.

 

12
Teema:
Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust (74)