Erasektori korruptsioonis võimutseb ehituse valdkond.

Erasektori korruptsioonis võimutseb ehituse valdkond

9
Eelmisel aastal registreeriti Eestis 45 erasektori korruptsioonikuritegu, mis sealjuures olid kõik seotud ehituse valdkonnaga, selgub valitsuse korruptsioonivastase strateegia eelmise aasta täitmise aruandest.

TALLINN, 11. aprill — Sputnik. Juba 2013. aastal Eesti ja Taani ettevõtjate seas läbi viidud uuringust selgus, et 57 protsenti eestlastest on oma ärisektoris kokku puutunud vähemalt ühte tüüpi korruptsiooniga ning 48 protsenti firmajuhte usub, et altkäemaksud on õigustatud, kui konkurendid samuti altkäemaksu annavad.

Möödunud aasta 1. jaanuaril jõustusid karistusseadustiku sätted, mis puudutasid altkäemaksu andmist ja võtmist erasektoris ning detsembris andis Euroopa Komisjon välja küsitluse ettevõtete suhtumises korruptsiooni, teatas BNS.

Eestis leidis 16 protsenti vastanutest, et korruptsioon on probleem nende ettevõtte tegevusele. 2013. aastal oli samal seisukohal 19 protsenti vastanutest, selgub justiitsministeeriumi koostatud aruandest.

Samas on 62 protsenti vastanutest seisukohal, et korruptsioon probleemina on Eestis levinud, eelmisel uuringul on sama näitaja 57 protsenti. See näitaja on siiski madalam võrreldes teiste EL-i liikmesriikidega, kus see on 71 protsenti.

Valitsuse korruptsioonivastases strateegias on seatud eesmärgiks suurendada ettevõtjate teadlikkust ja suunata tähelepanu korruptsiooni ennetamisega seotud teemadele, märgib justiitsministeerium.

 

9