Süüria põgenikelaager

Rukbani laagrist pääsenud põgenikud said toitu ja arstiabi

47
(Uuendatud 18:56 21.05.2019)
Süüria-Jordaania piiril asuvast ebaseaduslike relvaformeeringute kontrollitavast Rukbani laagrist pääsenud inimesed said Süüria valitsuse rajatud "Abdurahman Shamouni" ajutises majutuskeskuses meditsiiniabi ja toitu.

TALLINN, 22. mai – Sputnik. Paljulapselise pere ema Halima Hammudi kurtis RIA Novosti ajakirjanikele: "Me pidime alati telkides istuma ega tohtinud ninagi välja pista. Piisas vaid tänavale ilmumisest ja iga terrorist võis sind kas vägistada või lausa tappa. Rukbanis ei ole seadusi, on ainult terroristide kehtestatud reeglid." 

Rukbani laagri joogivee saastatuse tõttu tekkisid Halimal terviseprobleemid ja tal tuli pärast vabanemist kohe haiglasse minna.

"Ameeriklased ei tahtnud meid välja lasta, terrorivõitlejad hakkasid kohe tulistama. Põgenesime kuulide all. Jooksime huupi, teadmata, kellel veel pääseda õnnestus. See oli hirmus. Tol hetkel ei tundnud ma midagi - tahtsin ameeriklaste ja terroristide juurest nii kiiresti kui võimalik minema pääseda," rääkis Ali Ammar üleelatust.

Tema sõnul said tema ja mitmed teised laagrist põgenemises kuulitabamuse. Hetkel seovad arstid tema küünarnukki tabanud kuuli põhjustatud haava. Valitsuse majutuskeskuses said inimesed vajalikku toitu, nad võivad magada rahulikult, oma elu pärast hirmu tundmata. 

Süüria põgenike lapsed osalevad Kodutütarde tegevuses >>

"Paljud inimesed surid meie silme all absoluutselt tühistesse haigustesse. Me ei saanud neid millegagi aidata. Peamiseks probleemiks oli saastunud joogivesi. Kui soovite puhtamat vett, tuleb selle eest palju maksta. Sellepärast surid paljud," lisas põgenik Fuaz Jasm.

Al Tanfi piirkonnas Süüria-Jordaania piiril asub USA sõjaväebaas. Rukbani laager asub ameeriklaste kehtestatud ja kontrollitavas baasi ümbritsevas 55-km tsoonis. Sealseid kümneid tuhandeid põgenikke kasutatakse elava kilbina terroristide kaitsmiseks. 

Venemaa sõjaväelased, Venemaa ja Süüria välisministeeriumi esindajad on korduvalt kinnitanud, et olukord laagris on humanitaarkatastroofi äärel. Humanitaarabikolonne terroristid laagrisse ei luba. Põgenikelt konfiskeeritakse dokumendid, et põhjendada inimeste Süüriasse mittelubamist.

Mässajate turmtule järel tekkisid süürlastel mürgitusnähud >>

Venemaa ja Süüria põgenike tagasipöördumisstaapide juhtide ühisavalduse kohaselt on 15. mai seisuga laagris veel kolm neljandikku selle kunagisest 40 000 asukast.

47
Tagid:
pagulaslaager, USA, terrorivõitleja, Süüria
Samal teemal
USA armee võib terroristlike organisatsioonide nimekirja sattuda
Moskva kutsub Brüsselit "Süüria valsile"
Leetu saabusid kümne kuu pikkuse pausi järel Süüria põgenikud
Terroristid koju tagasi: mida Trump Euroopalt tahab