Ukraina mereväe suurtükikaatrid

Ukraina saatis Aasovi merre suurtükikaatrid

107
(Uuendatud 19:51 23.09.2018)
Ukraina saatis kahele Odessast Aasovi merre suunduvale laevale Berdjanski sadamast vastu kaks suurtükikaatrit.

TALLINN, 23. september – Sputnik.  Jutt on kaatritest R177 "Krementšug" ja R178 "Lubnõ", mis septembri alguses Berdjanski toodi, teatas RIA Novosti viitega "Ukraina sõjaväeportaalile". 

Päev tagasi liikusid otsingu- ja päästetööde laev A500 "Donbass" ja merepuksiir A830 "Korets" piki Krimmi rannikut, põigates sealjuures ka Venemaa eksklusiivsesse majandusvööndisse.

"Ukraina sõjaväeportaal" teatas oma allikatele viidates, et mõlemad laevad väljusid Odessast ja suundusid Berdjanski.

Viimaste andmete kohaselt sisenesid nad Kertši — Jenikali kanalisse, et Krimmi silla alt Aasovi merre sõita. Venemaa "Rosmorretšfloti" sõnul liideti Ukraina laevad karavaniga, mis vene lootsi juhituna Kertši väina läbis.

Samuti teatatakse, et vastavalt graafikule jõudsid "Donbass" ja "Korets" kella 15.00 paiku Aasovi merre — neid saatis kaks Venemaa patrull-kaatrit.

Ülemraada saadik mõistis Krimmi puhkuse järel poolsaare "lahkumise" põhjust >>

Varem hoidis piirivalveamet alustel "vastavalt rahvusvahelise mereõiguse normidele ja Venemaa turvalisuse tagamise huvidele" silma peal rannavalvelaevade abil.

Olukord Aasovi merel

Mõni aeg tagasi teatas Kiiev kavatsusest oma sõjalist kohalolekut Aasovi meres tugevdada.

Nii teatas Ukraina relvajõudude maaväe ülemjuhataja, kindralpolkovnik Sergei Popko Ukraina vägede viimisest Aasovi mere äärde. Lisaks kirjutas "Ukraina sõjaväeportaal" soomuskaatrite saatmisest Aasovisse.

Venemaa kaitseministeerium tõestas: lennu MH17 tulistasid alla Ukraina relvajõud >>

Samuti teatasid Ukraina võimud plaanidest rajada juba käesoleval aastal piirkonda mereväebaas.

Poliitteaduste kandidaadi Mihhail Nenaševi sõnul võib Kiiev sama edukalt teha plaane sõjaväebaasi ehitamiseks Marsile. Tema sõnul puuduvad Ukrainas vajalikud spetsialistid, kes oleks võimelised ehitama suuri laevu või kaldarajatisi.

Lisaks märkis ta, et Aasovi meri on madal ja sobivam kalanduseks ja turismiks kui sõjaväebaaside loomiseks. 

Kommentaaris telekanal RT-le nimetas Krimmi Ülemnõukogu saadik Vladislav Ganžara Ukraina laevade sisenemist Venemaa majandusvööndisse "otseseks provokatsiooniks".

Seejuures juhtis delegaat tähelepanu faktile, et sõjalaev liigub puksiiri saatel. Tema arvates peegeldab see ilmekalt Ukraina armee tehnilist taset.

"See tähendab, et need, kes alused teele saatsid, annavad endale aru, et A500 masin võib lihtsalt seiskuda, peatades laeva keset merd, millega "Ukraina laevastiku" mereretk lõppekski," lisas Ganžara.

107
Tagid:
puksiir, territoriaalvesi, majandustsoon, suurtükiväekaater, loots, laevakaravan, Krimmi sild, laevastik, rannavalve, vastasseis, sõjaväebaas, Rosmorretšflot, Ukraina sõjaväeportaal, Ukraina relvajõud, VSU, Musta mere laevastik, Vladislav Ganžara, Mihhail Nenašev, Sergei Popko, Mariupol, Berdjansk, Aasovi meri, Kertši väin, Ida-Ukraina, Odessa, Must meri, Ukraina, Krimm
Samal teemal
Salapuhkajad: mida teevad Ukraina poliitikud Krimmis
Virtuaalreaalsus – nii Ukrainal kui Venemaal on nüüd oma Krimm
Ukrainast on saamas maailma beebivabrik
Контора Swedbank в Таллинне

Sõnavabaduse hinnaks tühjad taskud: Swedbank sulgeb Sputnik Eesti töötajate kontod

(Uuendatud 16:39 30.12.2019)
Üks Eesti panganduse alussambaid — Swedbank — on teatanud Sputniku kohaliku toimetuse töötajatele nendega sõlmitud teenuste osutamise lepingute lõpetamisest ja nende kontode sulgemisest.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Eesti politsei ähvardustele võtta Sputnik Eesti töötajad oma tööülesannete täitmise eest kriminaalvastutusele on lisandunud finantssanktsioonid.

Официальный представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова во время брифинга в Москве
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Rootsi pank Swedbank, millest on saanud üks kohaliku panganduse liidritest, on teatanud Eesti "sputniklaste" kontode sulgemisest.

Sputnik Eesti töötajatele Swedbanki keskkontori nimel saadetud ringkirjas on juttu nendega sõlmitud teenuste osutamise lepingute lõpetamisest ja nende kontode sulgemisest.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Rootsi päritolu Swedbanki, Baltimaade suurimat kommertspanka, kahtlustatakse mitme miljardi euro pesemises. Eesti ja Rootsi finantsinspektsioon on alustanud ühisjuurdlust. Panka on hakanud kontrollima ka Eesti Riigiprokuratuur.

2019. aasta märtsis toimusid Swedbanki peakontoris Stockholmis läbiotsimised. Juurdluse taustal tehti Swedbanki Eesti haru juhtkonnas suuri muudatusi: ametist vabastati mitu tippjuhti, sealhulgas juhatuse esimees Robert Kitt. Veel varem saadeti erru Swedbanki president Birgitte Bonnesen ise.

Sputnik on Eestis tegutsenud alates 2016. aastast, kusjuures kogu selle aja jooksul on tema töötajate palkadelt tasutud maksud Eesti riigikassasse jõudnud, kuid Politsei- ja Piirivalveamet hakkas tema suhtes pretensioone esitama alles 2019. aasta lõpus. 

Seejuures eelistas peaminister Jüri Ratas teha näo, et ta ei saa aru, "milles on probleem", aga tavaliselt sõnavabaduse eest võitlev president Kersti Kaljulaid eiras täielikult Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjani pöördumist tema poole.

Lugege lisaks:

Tagid:
tagakiusamine, Sputnik Eesti, sõnavabadus, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
#СпутникСила: Zahharova ning ajakirjanikud astusid välja Sputnik Eesti kaitseks — fotod
Президент РФ Владимир Путин во время телефонного

Millest vestlesid aastalõpu telefonikõnedes Putin, Merkel ja Trump

(Uuendatud 08:11 30.12.2019)
Putin, Merkel ja Trump leppisid kokku edasistes kontaktides, arutasid ühist huvi pakkuvaid küsimusi ja tegid plaane algavaks aastaks.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin ja Saksamaa liidukantsler Angela Merkel pidasid telefonivestluse, mille käigus lepiti muu hulgas kokku edasistes kontaktides, teatas Kreml. 

Президент РФ Владимир Путин и канцлер Германии Ангела Меркель
Пресс-служба Президента РФ
Venemaa president Vladimir Putin ja Saksamaa liidukantsler Angela Merkel

Liidrid kinnitasid veel kord oma pühendumust Nord Stream 2 projekti edasisele toetamisele. Lisaks märkisid riigipead edusamme läbirääkimistel, mis puudutavad Venemaa gaasitransiidi jätkumist läbi Ukraina ka pärast 1. jaanuari 2020.

Putin ja Merkel arutasid ühtlasi olukorda Liibüas ja Süürias, sealhulgas Saksamaa ja ÜRO vahendajarolle. Nad leppisid kokku, et suurendavad kriisi lahendamiseks tehtavaid jõupingutusi.

Liidrid hindasid positiivselt ka Ukrainas toimunud vangide vahetust "kõik kõigi vastu".

Lisaks õnnitlesid Vladimir Putin ja Angela Merkel üksteist jõulude ja uusaastapühade puhul ning leppisid kokku edasistes kontaktides.

Putin ja Trump pidasid samuti telefonivestluse

Vladimir Putin pidas telefonivestluse ka USA presidendi Donald Trumpiga, teatas Kreml. Vestluse initsiaatoriks oli Moskva pool.

Президент РФ Владимир Путин и президент США Дональд Трамп (справа) во время встречи на полях саммита G20 в Осаке
© Sputnik / Илья Питалев
Venemaa president Vladimir Putin ja USA president Donald Trump.

Riigipea tänas Trumpi eriteenistuste kaudu edastatud teabe eest, mis aitas vältida terrorirünnakuid Venemaal.

Lisaks arutasid maailma liidrid ühist huvi pakkuvate küsimustekompleksi ja leppisid kokku koostöö jätkamises terrorismivastase võitluse vallas. 

Lugege lisaks:

Tagid:
Donald Trump, Angela Merkel, Vladimir Putin
Samal teemal
Bundestagi saadik väitis, et Merkel on gaasivarustuses USA ees kapituleerunud
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega