President Emmanuel Macron ja President Sauli Niinistö

Macron ja Niinistö jõid Helsingi turuplatsil kohvi

51
(Uuendatud 19:33 30.08.2018)
Soome ja Prantsusmaa presidentide ilmumine põhjustas piirkonnas jalutavate linnakodanike ja Soomet külastavate turistide seas suure elevuse.

TALLINN, 30. august — Sputnik. Prantsusmaa president Emmanuel Macron saabus neljapäeval Soome kahepäevasele visiidile.

Venemaa president Vladimir Putin kohtus Soome presidendi Sauli Niinistöga
© Sputnik / Александр Вильф

Vastavalt Soome Rahvusringhäälingu YLE venekeelsele uudistetoimetusele saavad Prantsuse riigipea ja tema Soome kolleegi Sauli Niinistö peamisteks aruteluteemadeks julgeoleku ja riigikaitse küsimused.

Pooled kavatsevad arutada ka rahvusvahelise poliitika ja ökoloogia aktuaalseid sõlmpunkte.

Enne kõneluste algust kõndisid Macron ja Niinistö läbi Helsingi. Nad peatusid ka turuväljakul, jõi kohvi ja, nagu YLE Facebooki vahendusel teatas, "rääkisid erinevatest asjadest."

Tuleb märkida, et poliitikute ilmumine põhjustas piirkonnas jalutavate linnaelanike ja Soome pealinna külastavate turistide seas elevuse: "On väga tore, kui riigipead ei karda ootamatult inimeste sekka minna ja ümbritsevaid kättpidi tervitada…".

Nagu Sputnik Eesti varem kirjutas, kohtus Soome president Sauli Niinistö 22. augustil Sotšis Venemaa liidri Vladimir Putiniga.

"Reetur Macron" on hakanud Putini tsitaatidega rääkima>>

Pressikonverentsil nimetas Putin kõnelusi konstruktiivseiks ja sisukaiks ning Niinistö omakorda kirjeldas kahe presidendid vahelist vestlust "päikeselisena."

51
Tagid:
kätlemine, linnaskäik, turuplats, tippkohtumine, Emmanuel Macron, Sauli Niinistö, Vladimir Putin, Helsingi, Sotši, Soome, Prantsusmaa, Venemaa
Samal teemal
Prantsusmaa president väisab Soomet
Macron: EL-i julgeolek ei tohi enam sõltuda USA-st
Macron: Euroopa on jõudnud poliitilisse kriisi