Eesti lipud, illustratiivne foto

Politoloogi hinnangul ei pruugi Repinski skandaal valitsuse mainet rikkuda

53
(Uuendatud 18:20 23.11.2016)
Politoloog Tõnis Saartsi hinnangul ei pruugi vastsele keskerakondlasest maaeluministrile Martin Repinskile meedias esitatud süüdistused valitsuse ega Keskerakonna mainet rikkuda.

"Arvata, et Repinskiga seoses ilmsiks tulnud asjad on midagi sellist, mis Kerskerakonna ja uue valitsuse mainet kõvasti rikuvad ning sellele saatuslikuks võivad kujuneda, on ilmselge liialdus," ütles Saarts kolmapäeval BNS-ile.

Ida-Virumaal kitsefarmi pidav Repinski langes valitsuse ametisse asumise päeval meediakriitia alla, kui Eesti Ekspress kirjutas muu hulgas, et vastne maaeluminister müüs Eesti mahetoodangu pähe Hollandist toodud kitsejuustu. Repinski on seni kõiki süüdistusi eitanud.

Maaeluminister Martin Repinski
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Küsimusele, kas peaminister Jüri Ratasel oleks mõistlik skandaali sattunud Repinski välja vahetada, vastas Saarts, et oleneb, kui tõsised süüdistused on ja kui pikalt skandaal või meediakära kestab. "Ma ei dramatiseeriks seda üle. Ka varasematel ministritel on olnud äriga seotud küsimusi ja ükski erakond pole seepärast pidanud lahkuma, et mõnel ministril on probleeme," sõnas ta.

Saartsi sõnul pole Repinski asi seotud ministri tegemistega otseselt. "See pole selline klassikaline korruptsiooniskandaal, mingi suur poliitiline ebaõnnestumine, otsus või poliitika. Siin on tegemist inimese taustaga ja nüüd uuriv ajakirjandus probleeme välja selgitanud," sõnas ta.

Värske maaeluminister Martin Repinski peab tõestama, et kolmapäeval ajalehes Eesti Ekspress tema kohta väidetu ei vasta tõele, ütles peaminister Jüri Ratas kolmapäeval pärast ametisse astumist.

"Ta peab avalikkust ja Eesti ühiskonda veenma ja näitama, et need asjad ei ole korrast ära nagu on väidetud," ütles Ratas kolmapäeval.

"Loomulikult ma pean vajalikuks neid [väiteid] üle kontrollida. Ma olen põgusalt täna hommikul Martin Repinskiga nendel teemadel rääkinud ja andnud väga selge oma seisukoha, et sellised väited, kui need on alusetud, tuleb ümber lükata ja näidata, et see nii ei ole. See ei saa nii edasi kesta. Loomulikult on see hetkel probleem," ütles Ratas.

53
Tagid:
vale, mahetoode, skandaal, Konju talu, valitsus, Keskerakond, Martin Repinski, Eesti
Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)