Kevadpealinna Lillelaat toimub 20.-22. mail.

Türi võttis vastu kevadpealinna tiitli

34
(Uuendatud 09:53 20.03.2016)
Pühapäeval kell 6.30 algas kevad, kui Türi võttis 17. korda vastu kevadpealinna tiitli.

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Esimene kevadpäev jätkub kell 15 kultuurikeskuses toimuva kontserdiga, kus helisevaid elamusi pakub üle-eestiline neidudekoor Leelo ning ansamblid Naized ja Avaja," ütles kevadpealinna korraldustoimkonna juht Ülle Välimäe.

"Kevadpealinna tiitli üleandmine toimub õhtul kell 6.30 kultuurikeskuses. Siis rokime kevadesse koos Murumoori, Helit Seljamaa tantsustuudio, teemapealinnade esinduste ja ansambliga Paradoks," lisas ta. Kevadpealinlased ja külalised on oodatud rokk-kontserdile stiilses riietuses.

Tänavune kevadpealinna 17. hooaeg on mitmekesine, kalendrist leiab palju toredaid kultuuri- ja spordisündmusi. Traditsioonilistele ettevõtmistele- Tulbipäevad, pärimusmuusikafestival „Regilaul uues kuues", Türi-Tori kiirlaskumine, Türi Lillelaat, Türi Kevadfestival ja Aedlinnakohvikute päev, on lisandunud Türi linna 90.sünnipäevale pühendatud üritused.

1926. aastal lisandus Eesti kaardile viis uut linna: Tapa, Türi, Tõrva, Põltsamaa ja Nõmme, kes pakuvad juubeli puhul põnevaid sündmusi nii eraldi kui üheskoos. 90-aastaste linnade avapauk toimub tulbipäevade ajal, 2. aprillil Türil.

Türi võõrustab tänavu ka üle-eestilist rahvamuusika pillipidu, kus osaleb ~200 pillimängijat. Türil toimuvad ka Eesti linnade suvemängud (~1000 osalejat).

Kevadperioodil Türi postkontorist teele saadetavad kirjad märgistatakse eritempliga.

 

 

34