Esimese džässmuusika plaadi salvestasid valgenahalised muusikud.

Ameerikas algas 99 aasta eest "Džässi ajastu"

28
1917. aastal salvestati RCA Victor Studios New York'i stuudios esimene džässmuusika heliplaat. Sellega algas USA-s "Džässi ajastu".

Tallinn, 26. veebruar — Sputnik. 99 aasta eest salvestasid New Orleans'ist pärit muusikud RCA Victor Studios New York'i stuudios esimese džässmuusika heliplaadi. Pärast selle ilmumist lummas džässmuusika kogu Ameerika. Kuni selle ajani peeti seda muusikasuunda vaid muusikaliseks folklooriks.

Nagu rääkis agentuurile Sputnik Venemaa džässmuusik Anton Revjuk, on džässil alati olnud ja on ka praegu väga valitud, haritud ja elu vastu huvi tundev kuulaja. Heliplaate kuulavad muusiku arvates melomaanid ja kollektsionäärid. Neid ei ole, kahjuks, eriti palju.

"Mulle on džäss lemmikmuusika ja väljendusvahend. Džässi läbi olen saanud sõbrad, kellest ma väga lugu pean," seletas Revenjuk.

Esimese džässmuusika plaadi salvestasid valgenahalised muusikud

Esimese džässmuusika heliplaadi mängis sisse Original Dixieland Jazz Band, kus musitseeris viis noort muusikut. Plaadi nimeks sai Livery Stable Blues ja sellel oli vaid kaks laulu. Plaati müüdi miljonilistes tiraažides ja see tõi ansamblile suure menu. Nii tutvus Ameerika ja tema järel ka kogu maailm džässmuusikaga.

 

 

28