Illustreeriv foto

Ilmateenistus kutsub külla

58
(Uuendatud 11:33 04.05.2019)
18. mail tähistab Riigi Ilmateenistus oma 100. tegusemisaastat.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Selleks puhuks avab kõigile ilmahuvilistele oma mehitatud ilmavaatlusjaamade uksed ja kutsub eestimaalasi külla, et nad saaks oma silmaga uurida, mis aparaatide ja masinatega mõõdetakse sademeid ja päikesekiirgust, lume paksust, tuule kiirust ja teisi ilma parameetreid, teatas Riigi Ilmateenistus.

Huvilised saavad uudistada, milliseid ilmasonde õhupalliga taevalaotusesse lastakse ning millise pildi maalib ilmaradar. Külla on oodatud täiskasvanud koos peredega.

Väga kuiv, päikeseline ja soe aprill>>

Juubeli puhuks on inimestele avatud Ilmateenistuse kolm vaatluspunkti:

Ekskursioonid algavad kindlatel kellaaegadel ning grupi suurused on limiteeritud, seepärast on külastamiseks vaja oma tulek eelnevalt registreerida. Seda saab teha registreerimisvormi kaudu.

Tartu-Tõravere ning Sürgavere külastused on kantud ka samal kuupäeval kuuluvasse Muuseumiöö programmi.

1919. aasta 18. mail loodi sõjavägede ülemjuhataja käsul Mere Observatoorium, mille ülesandeks oli pandud "meteoroloogilisi ja aeroloogilisi vaatlusi korraldada ja ilmasid ette kuulutada ". Selle õigusjärglasena tähistab täna Keskkonnaagentuuri alla kuulub Riigi Ilmateenistus oma 100. sünnipäeva.

Päästeamet jätkab lõkkepatrullidega, illustreeriv foto
© Sputnik / Александр Заболотный

Tallinnas võetakse kevad Musumäel pidulikult vastu>>

Tänase seisuga asub üle Eesti 104 ilmavaatluse punkti, millest enamik on automatiseeritud.

Igapäevaste asukohapõhiste ilmaprognoosidega saavad inimesed end kõige operatiivsemalt kursis hoida veebilehekülje vahendusel, kuulata ilmateadet raadiouudistes või Aktuaalse Kaamera järel ning lugeda ajalehtedes.

Kevad Tallinnas>>

Kuna oleme kliima mõistes sattunud piirkonda, kus võib talvel kogeda suuri miinuskraade ning suvel kõrget palavust, pole ka ime, et aastakümnetega on ilmast kujunenud meie rahvuslik aare, millega igaüks end seotuna tunneb.

58
Tagid:
EV100, ilm, Riigi ilmateenistus
Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)