Maa Tund 2018

Ülemaailmne "Maa Tund" kutsub hoidma liigirikkust

60
(Uuendatud 09:07 30.03.2019)
Miljonid inimesed üle maailma lülitavad laup'eval, 30 märtsil tunniks ajaks välja elektriseadmed rõhutamaks, et looduse liigirikkus vajab kaitsmist ja kliimamuutused teadvustamist.

TALLINN, 30. märts — Sputnik. Tallinna linnapea Taavi Aas ja abilinnapea Züleyxa Izmailova kutsuvad kõiki aktsiooniga liituma laupäeval, 30. märtsil kella 20:30-21:30ni, edastas Tallinna linnavalitsuse pressiteenistus.

"Tähistage Maa Tundi õhtusöögiga küünlavalgel või suurema peoga. Tähtis on, et sõbrad, tuttavad, sugulased oleks teadlikud ja ka omavahel arutaks ning teadvustaks liigirikkuse vähenemist ja kliimaga seotud probleeme," rõhutas Tallinna abilinnapea Izmailova.

Sel aastal on "Maa tund" pühendatud looduse liigirikkusele.

Üle kogu maailma Sydneyst New Yorgini kutsutakse täna tulesid kustutama, et juhtida tähelepanu ohtudele, mida inimkond oma koduplaneedile kujutab.

Maa Tund ehk sümboolne "tuled kustu" aktsioon sai alguse Sydneyst 2007. aastal, kui 2,2 miljonit majapidamist valgustuse üheks tunniks välja lülitasid.

2008. aastal osales aktsioonis juba 50 miljonit inimest ning läinud aastal võttis "Maa tunnist" osa juba 162 riiki üle maailma, edastas Sputnik Eesti.

SEB kutsub Maa tundi pidama >>

Maa tund peab näitama, et iga inimene võib aidata pöörata lehekülge jätkusuutlikuma tuleviku suunas.

Päikese loojumise teekonda jälgides saavad täna sündmused (20.30 ja 21.30 vahel) alguse Sydney ooperimaja tulede kustutamisest ning liiguvad läbi Aasia, Aafrika, Euroopa ja Ameerikate.

Maa tund
© RUPTLY, Associated Press

SEB kutsub eestimaalasi rohkem mõtlema keskkonna hoidmisele

Maailma Looduse Fond WWF (The World Wide Fund for Nature) ja SEB kutsuvad eestimaalasi liituma laupäeval, 30. märtsil ülemaailmse aktsiooniga Maa tund (Earth Hour), kui kohaliku aja järgi kell 20.30 lülitatakse tunniks ajaks välja mittehädavajalik valgustus.

Maa tunni eesmärk on vähendada süsinikdioksiidi hulka Maa atmosfääris ning panna inimesed rohkem mõtlema keskkonna hoidmisele.

"Maa tund on ellu kutsutud, et anda märku Maa ressursside piiratusest, et me oma igapäevases elu- ja äritegevuses mõtleksime rohkem jätkusuutlikult," sõnas SEB jaepanganduse valdkonnajuht Ainar Leppänen.

"Kliendid on need, kes panevad ettevõtteid järjest enam looma ja disainima keskkonnasäästlikke tooteid ja teenuseid. Suure ettevõttena jälgime oma igapäevases tegevuses jätkusuutlikkuse jalajälge väga teraselt - kasutame klientide teenindamiseks rohelist energiat, pakume oma kontorites paberivaba teenindust ning nõustame kliente digitaal - ehk kaugkanalites. Seeläbi hoiame kokku aega ja transpordikulusid ning tekitame ka vähem CO2-e. Maa tunni ajal lülitame SEB-s välja panga logo- ja reklaamtuled ning kontorites põleva valgustuse," lisas Leppänen.

60
Tagid:
Maa tund, Maa