Hiina uusaasta pidustused

Hiinast pärit värvikirevad valgusskulptuurid avatakse juba täna

70
Kolmapäeval, 23. jaanuaril kell 16.00 avatakse Tallinnas Kaarli puiesteel Hiinast pärit värvikirevad valgusskulptuurid, mida saavad kõik linlased ja linnakülalised imetleda kuni 6. veebruarini.

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. Suursugused valgustatud skulptuurid kujutavad 40-meetrist draakonit ja pandasid ning näitus saab teoks Tallinna Kultuuriameti ja Pekingi Suursaatkonna koostöös, teatas Raepress.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Tallinnasse saabuvad Hiina valgusskulptuurid osa maailmas armastatud Hiina laternate festivalist.

"Käsitööna valminud loomakujulised laternad toovad linnapilti värvi ja muudavad hämarad talvepäevad helgemaks. Viis meetrit kõrge ja ligi 40 meetrit pikk draakon saab olema vaatamisväärsus ning 11 pandakaru bambusroo vahel kutsuvad kindlasti uudistama ja koos pilti tegema," lisas abilinnapea.

Eksootilisi hiina laternaid sai möödunud sügisel imetleda ka Berliini valgusfestivalil, novembrist kuni jaanuari alguseni oli hiina suursuguste valgusskulptuuride park avatud Leedus Pakruojise mõisas. Hiinast pärit rahvusvaheline ettevõte Haitian Culture, kes laternad ka Tallinnasse toob, on taolisi laternafestivale korraldanud juba 20 aastat ning rohkem kui 40 riigis.

Valgusskulptuuride ekspositsioon avab Hiina uusaasta saabumisele pühendatud ürituste sarja, mis kulmineerub 2. veebruaril Vabaduse väljakul. Eestisse saabuvad sel puhul muusikud, tantsijad ja võitluskunstide artistid Pekingist.

Uue aasta saabumist Hiina kalendri järgi tähistatakse Tallinnas kümnendat korda ja üritused toimuvad koostöös Pekingi Kultuuribüroo, Hiina Suursaatkonna ja Helsingi linnaga. Korraldaja on Tallinna Kultuuriamet.

70
Tagid:
skulptuur, uusaasta, Tallinn, Hiina