Illustreeriv foto

Isadepäeval toimub pealinnas mitmeid põnevaid üritusi

19
(Uuendatud 08:45 11.11.2018)
Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul tähistatakse isadepäeva 11. novembril kella 11-15 ainukordse tasuta perepäevaga Tallinna Lauluväljakul.

TALLINN, 11. november —Sputnik. EV100 isadepäeval toimub kontsert ja ühistegevused peredele, samuti on lauluväljakul tutvumiseks suur militaartehnika väljapanek. Üles seatakse ka seiklusrada ja palju muud.

Lauluväljaku siseruumides saab proovida sõdurivarustust, kohal on pöörlev auto, Eesti Kaitsetööstuse Liidu esindajad ja mereväe tuukrid oma varustusega. Päeva juhib Venno Loosaar. Sündmust korraldab Kaitsevägi. Sündmusest teeb erisaate Eesti Televisioon, teatas Tallinna Linnavalitsus.

Tuhanded külalised lustisid Põlvas peetud isadepäeval>>

Armastatud esinejate muusika saatel saavad lapsed koos oma isaga takistusrajal mõõtu võtta ning tutvuda Kaitseväe ja liitlaste tehnika, relvastuse ja varustusega. Soodsa ilma korral tulevad kohale ka helikopter ning Kaitseliidu soomusauto „Estonia". EV100 isadepäeva kontserdil esinevad Kaitseväe orkester, ansambel Swingers koos Tanja Mihhailova ja Birgit Sarrapiga, Ariadne, Vajé ning Vabariigi pillimees. Tallinna lauluväljaku kontserdil õnnitletakse ka Aasta isa 2018.

Estonia kontserdisaalis toimuva piduliku isadepäeva kontserdi raames kuulutab Eesti Naisliit välja aasta isa. Tiitli annab üle peaminister Jüri Ratas. Tallinna Televisioon teeb kontserdist otseülekande algusega kell 11.50.

© Sputnik / Владимир Новиков
Isadepäev.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis toimub isadepäeval, 11. novembril kell 12-15 perepäev teemal "Puhas vesi". Vanas suurtükitornis saab näha näitust, mis jutustab lugu tallinlaste puhta veega varustamisest minevikust tänaseni. Saab teada, kus asusid linna tuntuimad kaevud ning millised on nendega seotud lood ja legendid, millal rajati kivist Ülemiste veejuhe, mis vallikraavid veega täitis ning veskirattad käivitas, kus voolas väike Härjapea jõgi ning mida joodi vee asemel, kui puhast joogivett ei olnud piisavalt.

Perepäeval saavad huvilised vastused ka paljudele teistele põnevatele küsimustele. Külas on ka AS Tallinna Vesi töötajad, kes räägivad, kuidas toimub veepuhastus tänapäeval.

19
Tagid:
isadepäev, Eesti