Täna on vaesuse likvideerimise päev

Täna on vaesuse likvideerimise päev

92
(Uuendatud 10:36 17.10.2018)
Kolmapäeval, 17. oktoobril on rahvusvaheline vaesuse likvideerimise päev, mida tähistat akse juba aastast 1992.

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. Rühm hakkajaid inimesi on otsustanud seda meelde tuletada ka meie rahvasaadikutele, kuulutades välja 17. oktoobril kell 12 Riigikogu ees toimuva avaliku koosoleku "Maksud paika". Tegu on kodanikualgatusega, millega ei ole seotud ükski erakond, partei ega poliitiline jõud, teatab portaal Telegram.

Sündmuse pressiteates seisab: "Koguneme Toompeale Riigikogu ette Lossi plats 1, et edastada sõnum ning juhtida tähelepanu meie maksusüsteemi hetkeolukorrale. Meil on viimane aeg näidata, et me siiski oleme olemas ja soovime austada Põhiseaduses kehtestatud asjaolu, mille kohaselt kuulub Eestis kõrgeim võim rahvale. Näitame oma rahulolematust ja võimu läbi inimlikkuse.

Ungaris jõustub kodutute keeld>>

Vajame ja nõuame aktsiiside ja teiste maksude kohest langetamist! Soovime Eesti elanikele jõukohaste hindade taastamist, et lõppeks piirikaubandus, et maapoode ei peaks sulgema, et jaksaksime osta autodele kütust Eestist, et soome turistid hakkaksid taas Eestis käima ja siin oma oste teostama. Tallinna hotellides, toitlustuses, kaubanduses, teeninduses on käibed oluliselt langenud. Toimuvad koondamised ja sulgemised. Miks peavad 200 tuhat eestlast käima välismaal tööl, et oma peresid (lapsi) üleval pidada ja neile süüa anda? Kui EU-s on maksud tõusnud keskmiselt 35%, siis meie armsas Eestis 78%."

Paljud rahvad olid tähistanud vaesuse päeva juba varemgi. ÜRO liikmesriigid uuendasid oma kohustust vaesuse vähendamiseks ja inimeste elutingimuste parandamiseks kogu maailmas. Vaesuse vähendamine nõuab riikidelt paljude meetmete rakendamist. See nõuab jõupingutusi haridus-, tervishoiu-, majandus- kui ka poliitsüsteemi tasemel. Tegemist on väga olulise arengueesmärgiga.

Ratas Malis: toetame abivajajaid, et nad ei peaks kodusid hülgama>>

Rahvusvahelise vaesuse likvideerimise päeva raames korraldatakse üle terve maa erinevaid kontserte ja kultuuriüritusi, kirjutatakse petitsioone. Nendele võimalustele võiks mõelda ka klassiruumis ning arutleda erinevate vaesusega seotud teemade üle, nagu näiteks tööturg, haridus, arenenud riikide ja arengumaade suhted, tervis, toit, elutingimused jne.

92
Tagid:
maksud, vaesus, Toompea, Riigikogu, Eesti