Tartu

Tartu Hansapäevad pakuvad linnarahvale mitmekesist programmi

53
(Uuendatud 08:04 07.07.2018)
Tartu hansapäevad toimuvad algavad 7.juulil. Hansapäevadel on avatud erinevad teemalinnad ja avatud rikkalik hansalaat.

TALLINN, 7. juuli — Sputnik. Toomemäel avatud Lastelinnas asuval kontsertlaval esinevad mitmed muusikagrupid ja Piret Päär jutustab muinasjutte, teatab Tartu Hasapäevade kommunikatsioonijuht.

Lisaks on avatud lastele mitmeid tegevuskodasid, kus muuhulgas saab SPARK Markerlabis meisterdada kuumaaluseid ja õhupalliautosid või hoopis proovida kätt sokilooma valmistamisel.

"Juba neljandat aastat pakuvad kahe pere seitse patsides ja põlledes õde erinevaid hõrgutisi," tutvustab Lastelinna pealik Liina Järvpõld.

Lastelinna lähedal, Toomkiriku varemete ja Tartu Tähetorni juures on avatud Teaduslinn, kuhu oodatakse huvilisi eesti teaduse saavutustest osa saama.

Tallinna vanalinn ootab keskaja hõngust osa saama>>

"Ma olen kindel, et keeruline teadusmaailm muutub siinsetes töötubades, programmides ja esitlustes palju lihtsamaks, mõistetavamaks haaravamaks," lubab hansapäevade projektijuht Evelin Rannast.

Festivali pealava asub sel aastal Poe tänava pargis ning seal astuvad kahel päeval üles üle 20 erineva muusikakoosluse. Festivali päevade tähtsündmusteks on Liisi Koiksoni kontsert laupäeva õhtul ja pühapäeval tähistavad Salvador Sax Kvartett, Tartu Saksikoor ja Big Band Tartu oma suuri sünnipäevi kontsertidega.

"Big Band Tartu tähistab sel aastal juba 20. sünnipäeva ning sel kontserdil osalevad ka solistid Arno Tamm ja Kreet Stubender," lisas Rannast.

Tasku ümber on avatud põnev Raualinn, kus saab uudistada teiste seas vanaautode näitust ja elada kaasa Raualinna Rammumehe jõukatsumisele, eksponeeritud on päästetehnikat ja aega saab veeta spordimuuseumi tegevustoas.

TÜ botaanikaaed
© Sputnik / Илона Устинова

Atlantise kõrval on avatud viikingite ala, loomade ala on avatud ülikooli peahoone taga ning pottsepad ja korstnapühkijad näitavad oma oskuseid Toomemäel Skytte monumendi lähedal.

Hansalaat

Mööda Küüni tänavat ja selle ümbruses on end laiali seadnud rikkalik hansalaat, kus kaubeldakse nii käsitöö, toiduainete ja roogadega kui palju muuga. Laadale tuleb üle 400 kaupleja Eesti kõikidest maakondadest ja lisaks Lätist, Leedust, Ukrainast ja Venemaalt.

Hansalaat on avatud laupäeval kell 10-20 ja pühapäeval kell 10-16. Leia kauplejaid kaardirakendusest.

53
Tagid:
Hansapäevad, Eesti, Tartu