Õpilasfirmade laat Tallinnas

Tartus Eesti Rahva Muuseumis valitakse 23. korda Eesti parim õpilasfirma

16
Parima õpilasfirma tiitliga pärjatu sõidab suvel Eestit esindama Serbias toimuvale Euroopa õpilasfirmade võistlusele.

TALLINN, 11. mai — Sputnik. Võistlusest võtavad osa 21 õpilasfirmat üle Eesti, kes selgitavad neljaosalises maratonlahingus enda seast välja parima. Veel täna, 11. mail on võimalik igaühel oma lemmiku poolt ka hääl anda, teatab Junior Achievement Eesti.

"Parima õpilasfirma valimine on seekord eriti suurejooneline, sest seda saavad kõik huvilised terve päeva jooksul Eesti Rahva Muuseumisse vaatama tulla või jälgida kõike otseülekande vahendusel. Loomulikult saab kohapealt ka ettevõtete tooteid osta," märkis võistlust korraldava Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor. "Veel täna saab aga igaüks ka oma sõna sekka öelda ja meie Facebooki kodulehel finalistidega tutvuda ning oma lemmiku poolt hääletada, sest välja antakse ka rahva lemmiku tiitel."

Õpilasfirmade laadal osales 260 noorte ettevõtet>>

Parima õpilasfirma tiitliga pärjatu sõidab suvel Eestit esindama Serbias toimuvale Euroopa õpilasfirmade võistlusele. Eelmisel aastal osutuks Euroopa parimaks just Eesti õpilasfirma Festera, mis valmistab ainulaadseid prügikaste, mis toodavad toidujääkidest väärtuslikku huumust.

"Finaal saab igal juhul olema pingeline. Kokku esitas oma tegevusaruande JA Eestile 39 õpilasfirmat, kuid finaali pääses 21. Kahjuks jäi siiski nimekirjast välja mitmeid tugevaid õpilasfirmasid. Toodete, teenuste ja teadmiste tase tõuseb noortel iga aastaga," rõõmustas Loor. "Finaal on küllaltki mänguline – noortel tuleb eelnevalt valmistada ennast tutvustav video, näidata oma lavaesinemist, vestelda žüriiga, demonstreerida oma müügioskusi stendivoorus ning vastata intervjuus keerulistele küsimustele."

Meeleolukast võistluspäevast ja sellele järgnevast pidulikust auhinnagalast toob JA Eesti kõigi huvilisteni ka mahuka otseülekande koos ekspertkommentaaride, intervjuude ja põnevate üllatustega.

Finalistidega tutvuda ja lemmiku poolt hääletada saab JA Eesti Facebooki lehel.

16
Tagid:
õpilasfirma, Tartu, Eesti