Eesti lipp

Riikliku Propaganda Talituse asemele asutati Informatsiooni Keskus aastal 1940

28
(Uuendatud 06:58 06.05.2018)
6. mail 1940 asutati senise Riikliku Propaganda Talituse asemele Informatsiooni Keskus.

TALLINN, 6. mai — Sputnik. Riikliku Propaganda Talitus asutati 18. septembril 1935 antud seadusega senise Valitsuse Informatsiooni ja Propaganda Talituse asemele.

Talituse ülesandeks oli teadete andmine Vabariigi Valitsuse ja ta asutiste tegevuse ja kavatsuste kohta, riikliku ja rahvusliku selgitustöö korraldamine ning avaliku elu aktiviseerimine seltskondlikule isetegevusele ja sotsiaalsele ühistööle; igasuguste üldrahvuslikkude ürituste algatamine; seltskondlikkude jõudude killustamise tõkestamine; noorsoo liikumise ühtlustamine ja selle keskuse loomise korraldamine; Eesti riikliku ja rahvusliku elu saavutistega tutvustamine.

Talitus allus Peaministrile ja seda juhtis Propaganda juht, kes võttis sõnaõigusega osa Vabariigi Valitsuse koosolekuist. 24. jaanuaril 1939 nimetas Vabariigi President Informatsiooni Keskuse juhataja Ants Oidermaa ministriks.

Talitusel oli poliitiline, informatsiooni-, kultuuri-(ühendati hiljem üldosakonnaga) ja üldosakond ning kantselei. Peaministri otsusega 16. maist 1938 nimetati talituse osakonnad aladeks, mille järel talitus koosnes: talituse juhataja ja kantselei, poliitiline ala, üldala ja informatsiooni osakond.

1940. aastal asendati Riikliku Propaganda Talitus Informatsiooni Keskusega.

Informatsiooni Keskus oli Vabariigi Valitsuse juures asuv Eesti riigiasutus, mille ülesandeks oli riikliku ja rahvusliku meelsuse süvendamine ja levitamine; seltskondliku tegevuse arendamine; informatsiooni teostamine; ajakirjandust, raadiosaadet, filmi ja teisi sellelaadilisi alasid puudutavate küsimuste korraldamine.

Keskus asutati 6. mail 1940 senise Riikliku Propaganda Talituse asemele.

NATO kurdab "vene propaganda" tõhususe üle>>

Keskuse juhatajaks oli üks Vabariigi Valitsuse liige: Jüri Uluotsa valitsuses (alates 6. maist 1940) oli selleks Ants Oidermaa ja Otto Tiefi valitsuses Juhan Kaarlimäe.

Johannes Varese valitsuses oli Informatsiooni Keskuse juhatajaks Hans Kruus.

Meedialahingud>>

Informatsiooni Keskuse koosseisu kuulusid Teadete Osakond, Ühiskondlik Osakond ja kantselei.

Allikas: Vikipeedia

28
Tagid:
propaganda, Eesti