Tallinna Loomaaed tähistab hülgepäeva

Tallinna Loomaaed tähistab hülgepäeva

13
Tallinna Loomaaed tähistab rahvusvahelist hülgepäeva kahe põneva ettevõtmisega.

TALLINN, 15. märts — Sputnik. Neljapäeval, 15. märtsil kell 18 linastub loomaaia keskkonnahariduskeskuse auditooriumis (Ehitajate tee 150) Soome loodusfotograafi ja kirgliku Saimaa viigrite eest võitleja Juha Taskineni film "Järvehüljeste jälil" (The Land Locked Seals, 2016). Film osales 2017. aasta Matsalu loodusfilmide festivali võistlusprogrammis ning on soome keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Filmi pikkus on 70 minutit ja see on kõigile huvilistele tasuta, teatas Tallinna Loomaaed.

Aronile meeldib basseinis
© Фото : Валерий Смирнов

Laupäeval, 17. märtsil algusega kell 13.00 tähistatakse hülgepäeva hüljeste basseini juures, et pöörata tähelepanu Eesti vetes elavatele loivalistele. Meie rannikuvetes elab hülgeliike kolm: hallhüljes, viigerhüljes ja randal. Kes nad on, kuidas neil läheb ja kas neid on võimalik toetada? Hülgejutte räägivad loomaaia töötajad ning hülgeelu demonstreerivad loomaaia hallhülged: 17-aastane lustakas Lielu ja 16-aastane enesekindel Lätipoiss. Hülgepäeva puhul kostitatakse loivalisi eriliste paladega.

Heategevuskampaania aitab luua tiigritele Tiigrioru>>

Läänemere hüljeste jaoks on jää tekkimine ja püsimine seotud poegade sünniga. Need imelised, kuid pelglikud loomad tulevad merejääle, et suurtes lesilates pojad turvaliselt ilmale tuua ja üles kasvatada.

Rahvusvaheline hülgepäev on ametlikult 22. märts.

13
Tagid:
hülgepäev, Loomaaed, Tallinn