Rahvusvahelist noortepäeva on tähistatud alates 1999. aastast

12. augustil tähistatakse rahvusvahelist noortepäeva

11
(Uuendatud 10:14 12.08.2017)
Rahvusvahelist noortepäeva on tähistatud alates 1999. aastast ja selle raames toimub Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) algatusel noortele suunatud sündmusi üle kogu maailma

TALLINN, 12. august — Sputnik. Noortepäev on ka Eestis pikaajalise traditsiooniga üleriigiline sündmus, mille raames on korraldatud noortele erinevaid tegevusi ja seeläbi tutvustatud noortevaldkonda ning selle mitmekesisust. 

Laste ja noorte kultuuriaasta 2017

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab meie järelkasvu nii looja kui publikuna, seob kultuuri eri valdkondi ning koondab hulgaliselt mitmesuguseid ettevõtmisi nii väikestele kui ka suurtele. Laste ja noorte kultuuriaasta on ellu kutsunud Kultuuriministeerium ja selle läbiviimist koordineerib Eesti Lastekirjanduse Keskus, seisab ministeeriumi kodulehel.

Lauluväljakul süttis XII noorte laulupeo tuli >>

Alanud on põnev aasta väikestele ja suurematele. Teema-aasta tunnuslause "Mina ka!" ning märksõnad iseolemine ja koostegutsemine kõnetavad ka täiskasvanut, kutsudes üles mõtestama ning väärtustama last ja noort nii looja kui ka publikuna. Toetades ja innustades oma järelkasvu, tagame järjepideva ja rikkaliku kultuurielu ka tulevastele põlvedele. 

Esita oma idee ja vii see ellu

Avatud on laste ja noorte kultuuriaasta sündmuste ideekonkurss "50 ideed!", mille eesmärk on erisuguste algatuste ja sündmuste abil muuta laste ja noorte kultuurielu veelgi sisukamaks ja põnevamaks.

Lauluväljakul süttis XII noorte laulupeo tuli
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ideekonkursil osalema ja häid ideid välja pakkuma ning ellu viima on oodatud kõik soovijad üksinda või meeskonnana, olgu need pered, sõpruskonnad, kogukonnad või asutused. Eelistatud on projektid, kus lapsed ja noored on idee autorid või kaasautorid ning osalevad ka projekti elluviimises. 

Riik toetab noorte tööturule sisenemist

Et kultuurihuvilisel oleks põnevatest sündmustest parem ülevaade, koonduvad kõik ettevõtmised teema-aasta kodulehel asuvasse kultuurikalendrisse, kuhu läbi kultuur.info portaali saavad kõik korraldajad üle Eesti edastada lastele ja noortele suunatud ettevõtmisi.

Rohkem informatsiooni laste ja noorte kultuuriaasta kohta saab teema-aasta kodulehelt, Facebooki lehelt ja Instagrami kontolt.

Ligi 30 000 Eesti noort ei õpi, osale koolitustel ega tööta >>

11
Tagid:
noortepäev, kuupäevad, lapsed, noored, Kultuuriministeerium, maailm, Eesti