22. veebruar on heade mõtete päev

Gaidid tähistavad heade mõtete päeva

17
(Uuendatud 11:07 22.02.2017)
Igal aastal 22. veebruaril tähistavad kümme miljonit gaidi ja üle miljoni vabatahtliku gaidijuhi heade mõtete päeva (World Thinking Day) osaledes erinevates tegevustes ning eestkoste kampaaniates

Päevaga hakati tähistama skautluse ja gaidluse rajajate, abikaasade Lord Baden-Powelli ja Olave Baden-Powelli samal kuupäeval olnud sünnipäevi. Esimest korda tähistati heade mõtete päeva juba aastal 1926. Tänapäeval tulevad noored üle maailma kokku, et koos lõbusalt aega veeta ning õppida heade mõtete päeva teema kohta. Teema on igal aastal uus ning pühendatud mõnele globaalsele probleemile.

Ka Eesti gaidid mõtlevad sellel päeval oma rahvusvahelisele gaidiperele ning õpivad paremini tundma globaablselt olulisi teemasid. Igas WAGGGSi liikmes-organisatsioonis räägitakse heade mõtete päeval nendel teemadel ning viiakse läbi tegevusi. Isegi kui paremal järjel olevates riikides ei ole valitud teemad alati kõige probleemsemad, tuleb avardada noorte silmaringi. Teistes maailma piirkondades võib inimeste elu olla hoopis teistsugune. Kuid oma tervise eest hoolitsemise oskus on oluline alati ja igal pool, nagu ka noorte oskus oma õiguste ja ideede eest seista.

Maailmatasandil on heade mõtete päev ka väga oluline üritus korjanduste korraldamiseks, et suurendada Heade Mõtete Fondi tulusid.

Gaidid maailmas

Gaidlus on rahvusvaheline liikumine, mis tähistas aastatel 2010-2012 oma sajandat juubelit. Gaide on 145 riigis kokku umbes 10 miljonit. Neid ühendab maailmaliit WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts), eesti keeles Gaidide Maailmaliit.

WAGGGS on maailma suurim organisatsioon, mis on pühendunud tüdrukute ja noorte naiste elu ja võimaluste parandamisele igas maailma nurgas. Liikumine on avatud kõikidele, Eestis ja mitmes teises Euroopa riigis ka poistele ja meestele, olenemata usutunnistusest, etnilisest või kultuurilisest taustast.

Liikmesorganisatsioonide kaudu ning ka otse noortega töötades edastab WAGGGS kvaliteetseid mitte-formaalseid õppeprogramme ning rahvusvahelisi võimalusi, mis pakuvad noortele dünaamilisi, paindlikke ja väärtuspõhiseid koolitusi arendades nende oskusi elus hakkama saada, juhtimisoskusi ning maailmakodanikuks olemise mõtestamist.

WAGGGSi koostööpartneriteks on mitmed ülemaailmsed, regionaalsed kui ka kohalikud organisatsioonid ja ühendused, mis aitavad saavutada liikumise missiooni arendada noortes nende täit potentsiaali ning kasvatada neist vastutustundlikud maailmakodanikud. Suurim ja tuntuim koostööpartner on ÜRO ning selle allasutused UNICEF ning UN Women.

Allikas: www.gaidid.ee

17
Tagid:
skautlus, gaidlus, heade mõtete päev, maailm, Eesti