Illustratiivne foto

Су-24 lennuki piloot Oleg Peškovile püstitatakse tema hauale mälestusmärk

27
(Uuendatud 09:37 24.11.2016)
Süürias hukkunud Venemaa Су-24 lennuki piloot Oleg Peškovile püstitatakse tema hauale Lipetskis mälestusmärk, teatas teisipäeval linna administratsioon. Mälestusmärgi avamine on planeeritud 24. novembrile ja see on pühendatud tragöödia aastapäevale.

TALLINN, 24. november — Sputnik. Süürias hukkunud Venemaa Су-24 lennuki piloot Oleg Peškovile püstitatakse tema hauale Lipetskis mälestusmärk, teatas teisipäeval linna administratsioon. Mälestusmärgi avamine on planeeritud 24. novembrile ja see on pühendatud tragöödia aastapäevale.

Novembris 2015 tulistas Türgi hävitaja F-16 Süürias alla Venemaa Су-24 lahingulennuki, mis kukkus alla 4 kilomeetri kaugusel Türgi piirist. Ankara väitis, et Су-24 sisenes tema õhuruumi. Venemaa kindralstaap teatas, et lennuk ei ületanud riigipiiri ja Süüria õhutõrje andmed kinnitavad seda. 

Су-24 piloot Oleg Peškovi tulistati lennukist katapulteerumise ajal territooriumilt, mida kontrollisid Süüria türkmeenid. Hukkunud lendurile anti postuumselt Venemaa Kangelase aunimetus ja ta maeti Lipetskis 2. detsembril.

Lipetskist pärit ja lahinguülesannet täites novembris 2915 hukkunud sõjaväelendur Oleg Peškovi hauale püstitatakse kaht viisnurgaga ühendatud lennukitiiba kujutav graniidist ausammas. Mälestusmärgi avamine on planeeritud 24. novembrile ja see on pühendatud tragöödia aastapäevale.

Memoriaali avamisele pühendatud mälestusüritused toimuvad neljapäeval, 24. novembril Lipetski linnakalmistul. Linnavalitsuse teatel võtavad sellest osa sõjaväelased, lenduri omaksed, oblasti ja linna juhid.

27
Tagid:
katapulteerumine, tulistamine, aastapäev, tragöödia, hävitaja, Oleg Peškov, Venemaa, Türgi, Süüria
Samal teemal
Türgi loobus kõigist süüdistustest Su-24 piloodi väidetava tapja aadressil