Foto on illustratiivne

Ülemaailmne vaimse tervise päev

22
(Uuendatud 06:23 10.10.2016)

Ülemaailmne vaimse tervise päev on alates 1996. aastast iga aasta 10. oktoobril toimuv vaimse tervise probleemide ennetamisele pühendatud üritus. Seda korraldab Ülemaailmne Vaimse Tervise Föderatsioon (World Federation for Mental Health).

Vaimse tervise päeva eesmärk on inimeste teavitamine vaimse tervise olemusest ja vaimse tervise säilitamise võimalustest. Loodetakse, et teadlikkuse tõusuga psüühikast kaasneb inimeste oskuste pagasi täienemine vältimaks vaimse tervise probleemide teket ja hakkama saada olemasolevate vaimse tervise probleemidega.

Vaimse tervise päeva idee pärineb aastast 1992, Ülemaailmse Vaimse Tervise Föderatsiooni üldsekretariaadi omaaegselt saadikult Richard Hunterilt.

Esimestel aastatel ei olnud üritustel kindlat teemat. Üritused piirdusid teledebattidega, milles osalesid lisaks Ameerika Ühendriikidele veel Austraalia, Tšiili, Sambia ja Suurbritannia esindajad.

1994. aastal oli esimest korda vaimse tervise päeval konkreetne teema — "Vaimse tervise teenuste kvaliteedi parandamine maailmas", kuid formaalse ja bürokraatliku lähenemise tõttu ei saanud ta sisuliselt olla vaimse tervise päeva teema. Esimene sisuline lähenemine oli 1996. aasta teemaga "Vaimne tervis ja naine".

22