Viimsis toimub Rannarahva festival.

Viimsis toimub taas Rannarahva festival

22
(Uuendatud 11:04 31.07.2016)

30.-31. juulil toimub Viimsis taas Rannarahva festival. Seekord aga varasemast erinevalt — festival laieneb üle kogu Viimsi poolsaare!

Pühapäev, 31. juuli — kogukonna päev Viimsi vabaõhumuuseumis.

Viimsi vabaõhumuuseum on külastajale avatud kell 10-20. Üritused tasuta!

kell 10-14 Taluturg muuseumi turuplatsil

kell 10-15 Vanaema Vahvlid — imemaitsvad juustu-, šokolaadi- ja traditsioonilised vahvlid!

kell 10-15 Kala suitsutamine bücklingi kastis

kell 11-20 Avatud Krügeri kalamaja. Maitsvad kalaroad, kodused küpsetised, magustoidud ja kohv. Nautida saab otse rannakivil, varbad vees istudes!

kell 11-16 Merekultuuriaasta saatkond
Viktoriin, sõlmede tegemine, õnneloos, kala kahva sisse viskamine, paberist viikingikiivrite meisterdamine ja ruunikirja õpituba

kell 12-15 Viimsi külade vahelised randlaste meistrivõistlused.

Tegemist on lõbusa, hariva ja pisut ka sportliku sisuga mõõduvõtmisega.

Proovile pannakse külade meeskonnavaim ja ramm, humoorikus ja talendikus. Lisapunkte jagatakse parimale võistlusvormile (loe: meekonna ühtne ja humoorikas riietus) ja mitmehäälsemale kisakoorile.

Igast külast saab osaleda vaid üks võistkond, suurusega 4-6 liiget. Võistkond saab lisapunkte, kui vähemalt üks liige seltskonnast on noorem kui 16 eluaastat ja üks liige vanem kui 60 eluaasta. Võistukatsumised eelnevat spetsiaalset ettevalmistust ei vaja, aga kindlasti võib parema tulemuse saavutamiseks ennast suunatult liigutama hakata. Näiteks võib juba praegu alustada hommikuid karastava ujumisega, lisada sinna järk-järgult kükid, kätekõverdused, silmaringid ja kõige lõpuks tasub proovida ka ajukurdude ragistamist. Võistluse kiiremad, lõbusamad, ilusamad ja kaunimad saavad kõrgelt premeeritud!

kell 13 Võimasinaga koduvõi tegemine. Pakutakse koos koduse leiva ja värskelt valminud suitsukalaga

kell 14 Naudime Rannarahva SPA mõnusid. Kütame sauna soojaks ja viskame leili. Laseme kuuma kontidest läbi, lihased lõdvaks. Loputada saab ka — meri on suur ja lai!

kell 15 Festivali pidulik lõpetamine. Parimate premeerimine.

Rannarahvafestivalile paneb seekord punkti pidulik gaala-vastuvõtt. Tugeva käepigistuse ja kõrge tunnustuse saavad kõik küla- ja kodukohvikute võõrustajad ning kroonitakse ka uus randluse maailmameister. Kõik, kes millegi poolest silma paistnud, saavad väärikalt premeeritud! Meeleolu aitavad luua rahvamuusikud.

Lastele:

kell 10-16 Miniloomaaed

kell 11-15 Viimsi Raamatukogu lugemistare, kus saab uudistada mereteemalisi lasteraamatuid, joonistada, mõistatada ja lahendada ristsõnu. Mereteemaliste lugude ettelugemine kell 12.00, 13.00 ja 14.00.

kell 11-15 Mängud ja meisterdamine SPA Lastekeskuse, Viimsi kino ja Atlantis H2O veekeskusega. Aktiivsetele osalejatele põnevad auhinnad, popkorn ja ahvatlevate auhindadega loosikast.

Põnevat mujal Viimsis:

Kell 16.30 toob Suveteater Pranglil Kelnase sadamas huvilisteni etenduse Mereplekid, kus tutvustatakse lugusid piiritusevedajatest.

Kell 22 esineb Pranglil, Kelnase sadamas ansambel Smilers.

Allikas: rannarahvamuuseum.ee

 

22