В праздничные дни туристический паровозик перевез очень много людей

Tunglemist ei tule: vene turistid hakkavad Eesti suhtes huvi kaotama

(Uuendatud 09:40 08.12.2019)
Talvepühade ajal suureneb Tallinnas tavapäraselt vene turistide hulk, kuid nende kunagist suurt tunglemist Eestimaa pealinnas enam ei eeldata.

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Tallinn on pikkade uusaastapühade ajal siia saabuvate vene turistide vastuvõtuks valmis, kuid uusi rekordeid ei oodata.

Pealinna ettevõtlusameti turismiosakonna turundusbüroo peaspetsialisti Irina Svidlovi sõnul käitub Venemaa turg ettearvamatult – tänavu esimesel poolaastal oli tõdeda turistide voolu kahanemist, seejärel aga hakkas see kasvama.

"Põhilisteks indikaatoriteks kujunevad meie jaoks detsember ja jaanuar kui tavapärane aeg, mil vene turistid Tallinna tulevad. Loodan, et venemaalased nii detsembris kui jaanuaris ikka meile tulevad," vahendab ERR Svidlovi öeldut.

Pealinna hotellid saavad ametniku arvates koormusega toime, kuna hotellide ja muude majutuskohtade arv kasvab Tallinnas iga aastaga.

Svidlov märkis, et viimasel ajal on hakatud Tallinna tulema mitte ainult Moskvast ja Peterburist, vaid ka teistest Venemaa linnadest, eriti Uuralist ja Siberist. Samas tunnistas ametnik, et erilist tunglemist venelaste poolt, mis ilmnes viis-kuus aastat tagasi, enam märgata ei ole.

"Niisugust tunglemist, mis toimus parimatel aastatel, me esialgu ei näe. Hotellikohti jätkub kõigile," sõnas Irina Svidlov.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, oli Eesti möödunud aastal vene turistide kõige lemmikumate reisisihtide nimekirjas seitsmendal kohal.

Tänavu esimesel poolaastal kahanes analüüsiagentuuri TurStat andmetel turistide vool Eestisse 1% võrra – 847 000 reisini, kuid kasvas Leedu-reiside hulk – 0,3% võrra, 289 000 reisini, ja ka Lätisse tehti 7% võrra rohkem ehk kokku 205 000 reisi.

Lugege lisaks:

Tagid:
uus aasta, Tallinn, turism, Venemaa, Eesti
Samal teemal
Peterburi asekuberner: peame suhtlema, et üksteist usaldada