Kui palju läks maksma Viimsi kanistritest jõulupuu, illustreeriv foto

Kui palju läks maksma Viimsi kanistritest jõulupuu

(Uuendatud 15:24 07.12.2019)
Viimsi eriline kuusk on valminud plastikust vedelikemahutitest. Varem hoiti nendes autode klaasipesuvedelikku. Sai teatavaks ka, kui palju jõuluinstallatsioon maksma läks.

TALLINN, 7. detsember — Sputnik. Viimsi vallavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Villu Veski kinnitusel läks tänavune jõulukuuse installatsioon kokku maksma 12 697 eurot, edastab Pealinn

Installatsiooni autor, varem Rakveresse teistsuguseid jõulupuid ehitanud Teet Suurele maksti idee ja eskiislahenduse eest 2500 eurot, materjalikulu oli 3897 eurot, püstitamine ja demonteerimine 6000 eurot ning prognoositav elektrikulu on 300 eurot.

© Sputnik /
Viimsit kaunistab eriline plastkanistritest jõulupuu

Lisaks kulus 1. detsembril toimunud installatsiooni avamisürituse korraldamiseks kokku 6891 eurot.

Tänavu sügisel võttis Viimsi võimuliit nii volikogus kui vallavalitsuses vastu otsuse, millega vallavanemale anti õigus teha kuni 13 000 euro eest kuus nö vallale vajalikke oste ilma hankemenetluseta. Otsus seadustas tagantjärgi ka vallavanema eelnevalt tehtud tehingud.

Kunstnik Teet Suur sai tuntuks 2014. aastal, kui Rakveres kasutati saekaatritest pärit puidutöötlemise jääke ning pandi need kokku jõulupuuks. 

Lugege lisaks: 

Tagid:
kunst, taaskasutus, installatsioon, jõulukuusk, Viimsi
Samal teemal
Vaata, kuidas süüdati jõulupuu tuled Tallinna Raekoja platsil — video
Vaata, milline jõulupuu pealinna püstitati
Esimene jõulupuu toodi ikkagi Tallinna Raekoja platsile
Tallinnas süüdati jõulupuu tuled — algas imede ja muinasjuttude aeg