Poliitanalüütik ja publitsist Rodion Denissov

Ekspert Eesti rollist NATOs: Erdogan ei pruugi Ratast kuulda võtta

(Uuendatud 08:38 05.12.2019)
Poliitanalüütik ja publitsist Rodion Denissov kommenteeris Eesti peaminister Jüri Ratase avaldust, et ta on valmis isiklikult Türgi presidendile Recep Tayyip Erdoganile selgitama NATO ühtsuse olulisust Balti riikide kaitsmisel.

TALLINN, 4. dets — Sputnik. Nagu iga väikese ja suhteliselt uue riigi – NATO liikme – esindaja, toetab ka Eesti peaminister Jüri Ratas alliansi aastaid kestnud poliitikat täielikult, usub Rodion Denissov.

"Isegi USA president Donald Trump ei suuda seda teha. Kuid Jüri Ratase ja Donald Trumpi kaalukategooriad on täiesti erinevad," märkis Denissov Sputnik Eestile antud intervjuus irooniliselt, lisades, et Türgi liider isegi ei kuulaks Eesti peaministrit.

Asjatundja sõnul on suures poliitilises mängus sõna "Eesti" vaid üks väike "linnuke", ei midagi enamat.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, avaldas peaminister Jüri Ratas koos Läti, Leedu ja Poola kolleegidega valmisolekut kohtuda Türgi presidendiga ja kaitseplaanide küsimust arutada.

Avalduse põhjustas asjaolu, et Londonis toimunud NATO tippkohtumise eelõhtul teatas Türgi president Recep Tayyip Erdogan, et ei toeta Põhja-Atlandi alliansi kava kaitsta Poolat ja Baltimaid seni, kuni NATO tunnistab Süüria kurdi enesekaitsejõude terroristliku organisatsioonina.

Skandaal Türgi positsiooni pärast puhkes Londoni NATO asutamise 70. aastapäeva tähistamise taustal, kuhu saabusid alliansi riikide juhid, sealhulgas ka Balti riikide valitsusjuhid.

Rodion Denissovi kommentaari saab kuulata siin: 

Lugege lisaks: 

Tagid:
Balti riigid, Eesti, Jüri Ratas, Recep Tayyip Erdogan, NATO
Teema:
NATO idarindel (273)
Samal teemal
Türgi operatsioon Süürias: Erdogan leidis väljapääsu Sotšis
Türgi selgitas Euroopale, miks on Venemaa gaas ameeriklaste LNG-st märksa soodsam
Pence pani Türgi valiku ette: kas NATO või Venemaa C-400
Denissov: Türgi välisministri visiit Eestisse on pigem viisakusvisiit