Вывеска на штабе Эстонской консервативной народной партии (EKRE)

EKRE otsutas paigutada katuseraha Eesti venekeelsesse piirkonda

(Uuendatud 10:56 02.12.2019)
EKRE investeerib osa riigilt saadavast nn katuserahast Kohtla-Järve kultuurikeskuse heli- ja valgustusseadmete soetamiseks.

TALLINN, 2. detsember — Sputnik. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatus otsustas investeerida osa oma nn katuserahas Kohtla-Järve — Eestimaa valdavalt venekeelse kaevuritelinna — kultuuri arengusse.

Ühtekokku kavatseb EKRE panustada sinna 5000 eurot, teatab ERR. On täpsustatud, et kogu see raha antakse Kohtla-Järve linnavalitsusele üle linna kultuurikeskuse jaoks heli- ja valgusaparatuuri ostmiseks.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, tähendab niinimetatud katuseraha seda rahasummat, mille riik eraldab oma eelarves parlamendis esindatud erakondadele.

Tulevaks aastaks on selle rahaeraldiseks ühtekokku 4,2 miljonit eurot. Keskerakonnale eraldatakse 1,6 miljonit eurot, EKRE ka Isamaa saavad kumbki 1,2 miljonit eurot ning Sotsiaaldemokraadid 200 000 eurot.

Kõige arvukam opositsioonijõud – Reformierakond – on nn katuseraha saamisest keeldunud, pidades säärast rahajagamist "maskeeritud kujul korruptsiooniks".

Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko oli eelnevalt pöördunud EKRE saadiku Riho Breiveli poole palvega toetada rahaliselt linna kultuurikeskuse heli- ja valgustustehnika soetamist.

Tema sõnul oli kuni viimatiste parlamendivalismisteni aktiivset abi selle piirkonna projektide elluviimiseks osutanud Keskerakonna poliitik Valeri Korb.

"Kuid tema enam Riigikogus ei ole. Seetõttu pöördusin ma Ida-Virumaalt pärit Riho Breiveli poole," selgitas Ljudmila Jantšenko.

Mullu aasta augustis nentis Kohtla-Järve linnapea, et Venemaaga piirnev maakond vajab Eesti riigilt tõsisemat tuge.

Людмила Янченко
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Ljudmila Jantšenko

Sputnik Eestile antud kommentaaris märkis Jantšenko, et tema linnas ei jätku korraliku palgaga töökohti, noored lahkuvad, hooned amortiseeruvad ja lagunevad, kuid nende remontimiseks raha ei ole.

"Tarvis on suuri investeeringuid," ütles Jantšenko.

Lugege lisaks:

Tagid:
Ida-Virumaa, katuseraha, EKRE, Eesti
Samal teemal
Siseministeerium ei kiitnud heaks välismaalastele mõeldud kõrgkooli avamist