Listeeriabakter sundis Eesti kalatehases tootmise peatama, illustreeriv foto

Listeeriabakter sundis Eesti kalatehases tootmise peatama

31
(Uuendatud 09:29 19.11.2019)
Eesti kalatöötlusettevõttes, kus juba varem oli tuvastatud ohtlik liseteeriabakter, otsustati tootmistegevus kolmeks nädalaks peatada.

TALLINN, 19. november — Sputnik. Eesti kalatehase M.V. Wool juhtkond otsustas toodangus tuvastatud listeeriabakteri tõttu tootmise peatada. Vastav teatis on juba saadetud ka Veterinaar- ja Toiduametile.

Täpsustatakse, et tootmisvõimsuste seiskamine on tingitud tootmistsehhi täieliku steriliseerimise vajalikkusest.

M.V. Wool nõukogu esimehe Meelis Vetevoolu sõnul kehtib ettevõttes listeeriabakteri toodangus sisaldumise suhtes nulltolerants, teatas ettevõte pressiteate vahendusel.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, avaldati septembris Eesti Televisiooni saates info selle kohta, et mitu inimest on Eestis listeerioosi nakatumise tõttu surnud. Samas kinnitati, et neil tuvastatud bakteritüvi vastas kalatehases M.V. Wool leitud bakteri tüvele.

Seoses sellega algatas Eesti Veterinaar- ja Toiduamet ulatusliku kontrollreidi, mille tulemuste põhjal tegi ettekirjutuse rakendada M.V.Wooli tootmistsehhides täiendavaid kaitsemeetmeid.

Novembris kontrollisid ametkonna spetsialistid ettevõtet uuesti ja avastasid proovides listeeriabakteri.

Olukorda kommenteerides teatas Veterinaar- ja Toiduameti asejuhataja Olev Kalda, et võetud proovid näitasid, et tehases M.V.Wool listeeriabakteri vastu võitlemiseks rakendatud meetmed pole olnud piisavalt tõhusad.

Listerioos on nakkushaigus, mida põhjustab bakteriliik (Listeria monocytogenes).

Inimese organismi satub see bakter nakatunud loomadelt või sellega saastunud taimse päritoluga toiduainetest.

Kolmandal-neljandal päeval pärast nakatumist võib nakkus kahjustada närvisüsteemi, mille tagajärjel võib areneda ajukelmepõletik, meningiit ja/või entsefaliit, mis võib põhjustada ravimatuid tagajärgi ja isegi surma.

Lugege lisaks:

31
Tagid:
tootmine, VTA, tervis, M.V. Wool, kala, listerioos
Samal teemal
Koletisbakterite pealetung. Mis tapab Norras koeri?
Eesti varustab Ukrainat kilu ja heeringaga
Läänemere kalad on mürgised - kelle süül?