Reservväelaste õppused

Eestis kuulutati välja poolteise tuhande täiendava reservväelase kordusõppused

83
(Uuendatud 15:25 16.10.2019)
Mõnisada erakorralistele õppustele "Okas 2019" kutsutud reservväelast tundusid võimudele liiga väikese hulgana – riigis kuulutati välja täiendav mobilisatsioon. Kusjuures tervelt pooleteise tuhande inimese jaoks.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Lisaks tagalateenistuse 61. pataljoni reservväelastele kutsuti kolmapäeval erakorralisele õppustele "Okas 2019" ka 23. jalaväepataljoni reservväelased. Nii on kaasatud reservistide arv juba ületanud kahe tuhande piiri.

Mõlema üksuse harjutused kestavad nädala lõpuni. Reservväelane saab kontrollida, kas ka tema teenistusse kutsutute hulka kuulub, sõjaväekohuslaste elektroonilisest registrist. Nende suhtes, kes kutsele mõjuva põhjuseta ei vasta, võidakse algatada väärteomenetlus.

Rõhutatakse, et õppused on harivat laadi – otsest ohtu riigi turvalisusele ei ole. "Okas 2019" õppuste eesmärk on kontrollida üksuse valmisolekut, samuti seda, kui tõhusalt toimib käsuahel, alustades vastava otsuse vastuvõtmisest valitsuses ja lõpetades reservväelaste otsese kogumisega.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, näitasid möödunud aasta mais peetud suuremahulised õppused "Siil" reservväelaste õigeaegse kogunemiskohta saabumise probleemi. Kutsutud 6500 inimesest saabus kohale vaid 4800 inimest.

Mõni aeg tagasi selgitas sõjaväeekspert, erupolkovnik Viktor Litovkin Sputnik Eesti-le antud intervjuus, et reservväelaste väljaõpetamine on iga armee jaoks tavaline nähtus, kuid Eestis toimuvad õppused venevastase retoorika raames, mis tundub tema hinnangul absurdsena. Seda mõistab ka kohalik elanikkond, kes eelistab sellisel üritusel mitte osaleda, on ekspert veendunud.

Литовкин: история с резервистами Эстонии показательна

Venemaa juhtkond on korduvalt öelnud, et Moskva ei otsi NATOga vastasseisu – ei Baltikumis ega ka mujal. Samuti on Vene pool korduvalt rõhutanud, et Venemaa ei kujuta ühelegi Põhja-Atlandi alliansi riigile ohtu.

Lugege lisaks:

83
Tagid:
Eesti kaitsevägi, Okas, reservväelased, õppused
Teema:
Õppused (114)
Samal teemal
Õppused