Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Peterburi asekuberner Vladimir Knjaginin

Linnade sõprus: kuidas Peterburi ja Tallinna vaheline koostöölepe teoks sai

77
(Uuendatud 16:04 27.09.2019)
Peterburi asekuberneri Vladimir Knjaginini visiit Tallinna päädis Peterburi ja Tallinna asutuste vahelise koostöökokkuleppe allkirjastamisega.

TALLINN, 27. september — Sputnik. Reedel, 27. septembril saabus Vene delegatsioon eesotsas Peterburi asekuberneri Vladimir Knjaginini ja Venemaa suursaadiku Aleksandr Petroviga Tallinna Raekotta.

Raekoja lävel tervitas venemaalasi südamliku tere-tulemast naeratusega Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Pererahvas korraldas Peterburist tulnud külalistele Raekojas ringkäigu, mille kestel nad said teada palju huvitavat Eesti esimese linnavalitsuse ajaloost.

Экскурсия для губернатора Санкт-Петербурга в Ратуше
© Sputnik / Вадим Анцупов
Pererahvas korraldas Peterburist tulnud külalistele Raekojas ringkäigu

Raekoja Valges saalis olid tseremoonia puhul heisatud kahe riigi, Eesti ja Venemaa lipud. Mihhail Kõlvart ütles, et selles saalis on nende pikkade sajandite vältel, mil Tallinn ise olemas on, viibinud nii kuningaid kui hertsogeid, kes on langetanud igasuguseid saatuslikke otsuseid.

"On vägagi sümboolne, ei meie tänane kohtumine toimub just selles saalis," rõhutas ta.

Заседание с участием мэра Таллинна Михаила Кылварта и губернатора Санкт-Петербурга Владимира Княгинина
© Sputnik / Вадим Анцупов
Istung Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti ja Peterburi asekuberner Vladimir Knjaginini osalusel

Oma vastuskõnes märkis Vladimir Knjaginin, et ka temale on suureks auks viibida sedavõrd ajaloolises paigas. Peterburi asekuberneri sõnul tuleb õppust võtta parimailt ning Tallinn on väga hea näide edukast digitehnoloogia kasutamisest ja eeskujulikust korrast linna infrastruktuuris.

"Tallinlased käivad sageli Peterburis ning neevalinlased armastavad Eestimaa pealinna külastada. Meie linnas õpib rohkesti tallinlastest tudengeid, mille üle meil on ülimalt hea meel, kuna Peterburi on tarkadele noortele inimestele väga hea stardiplats," lausus ta.

Kui ekskursioon Raekojas oli lõppenud, kirjutasid Neevalinna asekuberner Vladimir Knjaginin ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart alla tervele paketile lepingutele Peterburi ja Tallinna asutuste ning organisatsioonise vahelise koostöö arendamiseks.

 • Вице-губернатор Санкт-Петербурга оставляет памятную запись в книге гостей Ратуши
  Peterburi asekuberner jätab mälestuseks oma sissekande Raekoja külalisteraamatusse
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Запись в книге почетных гостей
  Sissekanne Raekoja külalisteraamatus
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Подписание договоров о сотрудничестве
  Peterburi ja Tallinna asutuste vahelise koostöökokkuleppe allkirjastamine
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Заседание с участием мэра Таллинна Михаила Кылварта и губернатора Санкт-Петербурга Владимира Княгинина
  Istung Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti ja Peterburi asekuberner Vladimir Knjaginini osalusel
  © Sputnik / Вадим Анцупов
1 / 4
© Sputnik / Вадим Анцупов
Peterburi asekuberner jätab mälestuseks oma sissekande Raekoja külalisteraamatusse

Pärast koostöölepingute allkirjastamist said kõik üritusel osalejad kingituseks Peterburi kirjaniku Jevgeni Lukini raamatu Peterburi ja Tallinna headest ja aina parematest suhetest. Juba väljakujunenud tava kohaselt talletasid tähtsamad isikud, kes sel sündmusel osalesid, oma sissekanded selle kohta Raekoja külalisteraamatusse.

Книга Навстречу друг другу
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vastastikused kingitused

Mihhail Kõlvart kinkis Vladimir Knjagininile graafilise lehe pildiga keskaegsest Tallinnast ning külaline Venemaalt kinkis talle omakorda graafilise lehe Peterburi linnavaatega.

Mõlemad linnajuhid märkisid erilist soojust oma linnade vahelistes suhetes ja leppisid kokku edaspidises meeskondlike spordivõistluste korraldamises Tallinna ja Peterburi sportlaste vahel.

Обмен подарками
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vastastikused kingitused

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, et Peterburi asekuberneri Tallinna-visiit toimus traditsiooniks kujunenud, tänavu oma 20. aasta juubelit tähistava programmi "Peterburi kohtumised Tallinnas" raames. Sündmus kestab 28. septembrini.

Loe lisaks: 

77
Tagid:
koostöölepe, Venemaa, Eesti, Peterburi, Tallinn
Teema:
Peterburi kohtumised Tallinnas (12)
Samal teemal
Tallinna uudised
Peterburi kohtumised Tallinnas
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Sputnik Eeti pressikeskus

RIA "Rossija Segodnja" vastas Eesti režiimi seadusetusele: mis ootab Sputnik Eestit

(Uuendatud 15:30 31.12.2019)
Kriminaalkaristusega ähvardamise tõttu on Sputnik Eesti toimetuse töö peatatud, kuid veebisait jätkab hiljem tegevust, teatas uudisteagentuur "Rossija Segodnja".

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Avaldame RIA "Rossija Segodnja" pressiteenistuse avalduse täisteksti.

"Eesti võimude ähvarduse tõttu kriminaalvastutusele võtmisest paragrahvi alusel, mis näeb ette kuni viieaastase vabaduskaotuse, olid Sputnik Eesti töötajad sunnitud lõpetama töösuhte toimetusega 1. jaanuariks 2020.

Sputnik Eesti ja RIA "Rossija Segodnja" toetavad oma kaastöötajate otsust.

Kahjuks näitab kogemus, et hoolimata Eesti võimude ähvarduste näilisest absurdsusest, on ajakirjanike kriminaalvastutusele võtmine tänapäeva Euroopas reaalsus. Me ei pea võimalikuks inimeste vabadusega riskida.

Peame Eesti režiimi tegevust oma riigi kodanike suhtes avalikuks tagakiusamiseks, õiguslikuks anarhiaks, totalitarismi ilminguks ja sõnavabaduse põhimõtete kõige jämedamaks rikkumiseks, millel puudub EL-s pretsedent.

Ajakirjanike ainsaks "süüks" on nende töö Venemaa meedias.

OSCE pressiesindaja Arlem Desir on juba öelnud, et Dmitri Kisseljovi suhtes kehtestatud Euroopa Liidu individuaalsete sanktsioonide laiendamine kõikidele agentuuridele ja ajakirjanikele on suur ajakirjandusvabaduse probleem.

Astume kõik vajalikud juriidilised ja muud sammud, et Sputniku ajakirjanikud saaksid töötada, kartmata, et Eesti õiguskaitseorganid nad kriminaalvastutusele võtavad.

Toimetuse tegevus on peatatud, kuid Sputnik Eesti veebisait jätkab ka tulevikus tegutsemist. Töö täielik taastamine võtab aga aega.

Kutsume kõiki rahvusvahelisi ja Euroopa organisatsioone üles avaldama oma seisukohta Eesti võimude tegevuse suhtes. Pöördume eriti ÜRO, EL, OSCE, Venemaa ajakirjanike liidu, Euroopa Parlamendi ja "Piirideta ajakirjanike" poole.

Täname ajakirjanike kogukonda, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja rahvusvahelisi organisatsioone kolleegide toetamise eest.

Moraalne tugi on praegusel hetkel väga oluline ja seda on vaja ka tulevikus."

Ametivõimude surve Sputnik Eestile

Tänavu sügisel sattusid Sputnik Eesti töötajad silmitsi surveavaldusega ametivõimude ja rahandusasutuste poolt. Esimese hoobi andsid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid, külmutades palgaülekanded ning maksu- ja muude maksete ülekanded. Tulemusena oli bürooruumide üürileandja sunnitud tühistama toimetusega sõlmitud rendilepingu.

Seejärel saatis Politsei- ja Piirivalveameti Rahapesu Andmebüroo detsembri keskel Sputnik Eesti töötajatele kirjad ähvardusega alustada kriminaalmenetlust, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks oma töökohalt ei lahku.

Ähvarduse ettekäändeks osutus Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv Rossija Segodnja (Sputnik Eesti emaagentuur) ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata.

Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva esitas RIA Rossija Segodnja nimel politseile avalduse kontrollida toimetuse töötajate suhtes kohaldatud sanktsioonide aluseid.

Rahvusvahelise teabeagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan on pöördunud Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi poole üleskutsega mitte lasta ajakirjanikke vahi alla võtta.

Venemaa Föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko lubas Eestile rakendada "tundlikke meetmeid" vastusena Sputnik Eesti töötajatele osaks saanud ähvardustele.

Balti riikide ametivõinud on korduvalt Venemaa meediakanalite tööle takistusi teinud. Venemaa välisministeeriumis on sedastatud, et nende riikide tegevusliinil on ilmsed kooskõlastatuse tunnused. Meedia ahistamisjuhtumid, nagu Venemaa välisministeeriumis märgiti, "näitavad ilmekalt, kui palju tegelikult maksavad Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele."

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Eesti, ajakirjanikud, kriminaalvastutus, RIA Rossija Segodnja, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Meedialahingud
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega