Hans H. Luik

Meediamagnaat põhjendas eesti keele pealesurumist vene noortele propagandaga

64
(Uuendatud 22:19 16.09.2019)
Populaarsete Eesti teabeportaalide ja ajalehtede omaniku Hans H. Luige avaldused paistavad oma peegelpildi süüdistamisena viltuses kujutises. Venemaa meediale propagandat ette heites "unustas" ta siinsete võimude ja meediaväljaannete aktiivse venevastase tegevuse.

TALLINN, 17. september — Sputnik, Andrei Igorõšev. Kui Eesti venekeelsed noored eesti keelt ei oska, satuvad nad tingimata "Venemaa propaganda" mõju alla. Seetõttu on siinse venekeelse hariduse riigikeelseks muutmise lõplikuks lahendamiseks vaja poliitilist tahet. 

Luik väljendas hääletustulemuste pärast kahetsust ning andis oma hinnangu ka Venemaa ajakirjandusele ja ajakirjanikele. 
Mingit tõendusmaterjali ta oma väidetele ei esitanud.

Balti riigid teevad oma propagandat ja avaldavad survet teisiti mõtlevale meediale

Balti riikide meediaekspertidele, nagu ka süsteemivälise opositsiooni esindajatele ja rahvusvaheliste õiguskaitseorganisatsioonide ning Eesti, Läti ja Leedu vene rahvusvähemuse esindajatele on hästi teada arvukad faktid, kuidas Baltimaade meediat, sealhulgas Luige enda väljaandeid (Delfi, Eesti Ekspress, Maaleht, Eesti Päevaleht jt) kasutatakse Venemaa ja venelaste vastu suunatud infokampaaniateks.

Sputnik Eesti on korduvalt kirjutanud ajakirjanduseetika ja objektiivsuse reeglite rikkumisest kohalikus meedias ning survest, mida võimud ja neid toetav meedia avaldavad sõltumatutele ajakirjanikele ja sõltumatule meediale. Sellest saab lähemalt lugeda Sputnik Eesti rubriigis Meedialahingud.

Eelarvamuslik suhtumine ja Vene meedia alusetu süüdistamine propagandas on iseloomulikud kõigile kolmele Balti riigile. Näiteks on Eesti riigiametnikel tungivalt soovitatud mitte anda kommentaare "valedele" Vene meediaväljaannetele, sealhulgas Sputnik Eestile. "Soovituste" eirajatele langeb osaks karm kriitika ja avalik hukkamõist, nagu juhtus näiteks minister Mailis Repsiga.

Venemaa välisministeerium on korduvalt rõhutanud, et lääne süüdistused, et Vene meedia on propagandistlik ja erapoolik, on alusetud. Moskvas peetakse igasugust ajakirjanike töö takistamist vahendiks, millega lääs võitleb sõnavabaduse ja alternatiivse info levitamise vastu.

Loe lisaks:

64
Tagid:
ERR, Eesti Ekspress, haridus, eesti keel, venekeelne elanikkond, Eesti
Teema:
Õigus emakeelsele haridusele (23)
Samal teemal
Reps palus vabandust
Reps jättis otseselt vastamata päringule Sputniku intervjuu kohta
Millisest "sõnavabadusest" unistab EKRE
Mikser: Vene siseriiklik propaganda erineb Eesti ühiskonnale suunatust