Eesti kaitseväelased, illustreeriv foto

Ekspert: Eesti küll sõda ei taha, kuid konflikti stsenaarium on juba valmis kirjutatud

167
(Uuendatud 16:59 12.09.2019)
Venemaa Balti riikide uuringute assotsiatsiooni president rääkis Eesti ja Venemaa vastasseisu arenguvariantidest, samuti võimalikust kohaliku konflikti puhkemise piirkonnast.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Läänemere regiooni praeguse olukorra – kus pole ei rahu ega ka sõda – säilimise tõenäosus on väga suur, ütles Peterburi Riikliku Ülikooli professor ja Venemaa Balti Uuringute Assotsiatsiooni president Nikolai Meževitš.

Professor kommenteeris Sputnik Eesti pressikeskuses ettekannet "Venemaa ja Baltimaad: julgeolekustsenaariumid poliitilise pinge tingimustes".

Professor pakkus sündmuste arengu optimistlikuma stsenaariumi tõenäosuseks vaid paar protsenti – "kui sünnib ime".

"Kui algab uus tasakaalustatud uus-Helsingi protsess, kus võetakse arvesse kõigi osapoolte arvamusi, mitte aga vaid ühe otsustelangetaja jõupositsiooni," selgitas Meževitš, lisades, et see võiks tõesti Eesti ja Venemaa suhetes ime põhjustada.

Üleminek terava konfrontatsiooni ja lokaalse sõjalise konfliktini tundub talle kahjuks tõenäolisemana. Vaindloo saar ja selle läheduses kulgevad õhukoridorid võivad Meževitši sõnul muutuda kohaliku konflikti puhkemise tsooniks ja sõjaväeeksperdid mõistavad seda.

Videosild oli pühendatud Ida-Euroopa julgeolekule. Pressikonverentsil osales ka Venemaa Teaduste Akadeemia Euroopa Instituudi teadur Vladislav Vorotnikov, Immanuel Kanti nimelise Balti Föderaalse Ülikooli sekretär Juri Zverjev, J. M. Primakovi nimelise Maailmamajanduse ja rahvusvaheliste suhete instituudi vanemteadur Vladimir Olentšenko.

Videosilla täispikkuses salvestust võite vaadata siit.

Lugege lisaks:

167
Tagid:
USA, Vaindloo, NATO, Venemaa, Eesti
Teema:
Vaindloo saare õhuruumi mõistatus (12)
Samal teemal
Meževitš: majandusfoorum on parem kui sõjaväeõppused riigipiiril