Venemaa suursaatkond Tallinnas

Venemaa saatkond vastas oma riigi kodaniku spionaažis süüdimõistmisele

68
(Uuendatud 10:57 12.09.2019)
Kohe pärast kohalikus meedias ilmunud avaldust pöördusid Venemaa diplomaadid selgituste saamiseks Eesti võimude poole.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Vene Föderatsiooni suursaatkond Eestis sai alles Eesti meedia vahendusel teada Venemaa kodanikust, kes on Eesti salateenistuste poolt kinni peetud ja kelle kohus juba Venemaa kasuks spioneerimises süüdi mõistnud on.

"Ootame Eesti poolelt vastavat ametlikku reaktsiooni," lõpetasid Venemaa diplomaadid oma sõnumi.

Harju maakohus mõistis kohalikule elanikule, Vene Föderatsiooni kodanikule 5-aastase vanglakaristuse vägivallatu teo toimepanemise eest Eesti riigi vastu. Eesti meedia ei avalda süüdimõistetu isikut ega kirjelda kriminaalasja üksikasju, kuid ajakirjanikud nimetasid teda "väidetavalt Vene spiooniks".

Eesti kaitsepolitsei pole veel detaile paljastanud, viidates asjaolule, et kriminaalasja asjaolude uurimine alles käib (peale kohtuotsuse langetamist – Toim.).

Meediateates rõhutatakse, et süüdistatav läks uurimisega kokkuleppele. Kohtulahend sai teatavaks alles kaks nädalat pärast selle langetamist.

Nagu kirjutas Sputnik Eesti, määrati sarnane karistus 2017. aasta mais Eesti alalise elanikule ja Venemaa kodanikule, 30-aastasele Artjom Zintšenkole.

Noormeest süüdistati ja ta mõisteti süüdi väidetavas koostöös Venemaa sõjaväeluurega "GRU", ehkki Nõukogude Liidu luureasutus GRU saadeti laiali juba 1992. aastal ja selle asemele loodi Relvajõudude kindralstaabi peavalitsus (GUGŠ).

Aga vanad hirmud on aeglased surema, seepärast võideldaksegi endiselt kommunismiajastu viirastustega. Lisaks on anglosaksi massimeedia GRU brändi populariseerimisse arvestataval hulgal raha investeerinud ning soovib tulemust kasutada nii kaua, kui võimalik.

2018. aasta veebruaris vahetati Artjom Zintšenko Venemaal süüdimõistetud Eesti kodaniku Raivo Susi vastu, kelle Vene Föderatsiooni kohus 2017. aasta detsembris spionaažis süüdi mõistis ja talle 12-aastase vanglakaristuse määras.

Lisaks võiksite lugeda:

68
Tagid:
süüdistus, spionaaž, Venemaa, Eesti, Venemaa suursaatkond
Samal teemal
Kaitseväe peastaabi major Deniss Metsavasi vahistamine
Kapo pidas kinni väidetava FSB agendi