President Kersti Kaljulaid ja peaminister Jüri Ratas

Asi on tõsine: president kutsus peaministri vaibale

225
(Uuendatud 13:29 19.08.2019)
Peaminister Juri Ratas, kelle suhtes opositsioon otsustas algatada umbusaldushääletuse, on esmaspäeva õhtuks kutsutud president Kersti Kaljulaidi juurde riigi poliitilist olukorda arutama.

TALLINN, 19. august - Sputnik. President Kersti Kaljulaid kutsus peaminister Jüri Ratase enda juurde arutama keerulist poliitilist olukorda, mis kujunes pärast politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri vallandamist. 

Presidendi nõuniku Taavi Linnamäe sõnul algab kohtumine esmaspäeval kell 18.00. Tema sõnul on teemaks möödunud nädala sündmused, kus ministrid Mart ja Martin Helme üritasid edutult vallandada Eesti politseijuht Elmar Vaherit.

Varem märkis Linamäe, et Kersti Kaljulaid jälgib ärevusega Vaheri ümber lahvatanud skandaali ja soovib kuulda peaministri seisukohta. 

Linnamäe ütles samuti, et president usaldab Eesti politseijuhti, kirjutab ERR.

Ministrite konflikt politseijuhiga

Sputnik Eesti andmetel ütles oma isa Mart Helmet EKRE juhi ja siseministrina ajutiselt asendav rahandusminister Martin Helme 15. augustil, et politsei ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri suhtes on usalduse kaotuse tõttu algatatud distsiplinaarmenetlus. Pärast teatas ta, et siseministeerium on politseiülemaga töösuhted lõpetanud.

Peaminister ja Keskerakonna juht Juri Ratas asus Vaheri kaitsele, pannes Helmed väga ebamugavasse olukorda. Pärast eravestlust Mart ja Martin Helmega ütles Ratas, et konflikt on lõppenud. Tema sõnul nõustusid mõlemad Helmed, et kõik osapooled peavad nüüd pingutama hea töökeskkonna taastamiseks.

Konflikti taustal teatas opositsiooniline Reformierakond plaanist algatada parlamendis oma ametikohustuste täitmisega mitte hakkama saava Jüri Ratase umbusaldushääletus. Ratas andis vastuseks mõista, et ei kavatse alla anda, ja avaldas veendumust, et tema valitsus töötab edukalt järgmiste valimisteni.

Lugege lisaks:

225
Tagid:
valitsus, Elmar Vaher, Kersti Kaljulaid, Jüri Ratas, president, Eesti
Teema:
Eesti uus valitsus - 2019 (97)
Samal teemal
Massihüsteeriast "valitute" hüsteeriani: Helme lõhub Eesti ideoloogia alustalasid
Peaminister: Helme ja Vaher räägivad oma suhted selgeks
Savisaar Kaljulaidi EKRE-kriitikast: president ei saa vaid ühele kaardile panustada
Kuni EKRE on võimul – tuleb kive koguda
Eesti meediat süüdistati EKRE-ga koostöö tegemises