Majandus- ja taristuministrit Taavi Aas

Vene energeetikaminister kutsus Taavi Aasa Moskvasse

33
(Uuendatud 17:07 29.07.2019)
Vene energeetikaminister Aleksandr Novak kutsus majandus- ja taristuministrit Taavi Aasa osalema oktoobris Moskvas toimuvale rahvusvahelisele energianädalale.

TALLINN, 29. juuli — Sputnik. Novak märgib kutses, et 2.-5. oktoobrini toimuv energianädal on valdkonnas olulisim sündmus Venemaal, kus osales mullu ka president Vladimir Putin, vahendas Pealinn

Rahvusvahelisel energianädalal osalevad iga-aastaselt valitsusasutused, maailma ja Venemaa suurimad energiahiiud ning rahvusvahelised eksperdid.

Juunis kohtus majandus- ja taristuminister Taavi Aas Peterburi majandusfoorumil Vene transpordiministri Jevgeni Ditrihhiga. Osavõtt Peterburi rahvusvahelisest majandusfoorumist võimaldas Eesti majandusministril kokku leppida koostöös Moskvaga transpordivaldkonnas, mille tema eelkäijad olid sisuliselt külmutanud.

Üks tähtsamaid tulemusi, mille Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas saavutas kohtumisel Venemaa transpordiministri Jevgeni Ditrihhiga, oli kokkulepe kahepoolse transpordikomisjoni töö jätkamise kohta.

Samuti arutati võimalikest reisirongiühendustest Pihkva-Petseri-Koidula suunal ning kiiruste suurendamist Tallinna-Peterburi suunal.

Peterburi Rahvusvaheline majandusfoorum toimub regulaarselt igal aastal. Tänavu kestis see 6.–8. juunini.

33
Tagid:
energeetika, majandus, Eesti, Venemaa