Prantsusmaa sõjatehnika saabumine Eestisse

Et tankid läbi mahuksid: Tapale ehitatakse sõjatehnika tarvis tunnel

73
(Uuendatud 12:24 26.07.2019)
Tapa sõjaväelinnaku lähedale on kavas ehitada liiklustunnel, muuhulgas sõjatehnikale. Teisisõnu, tunnel peab olema sellise suurusega, et ka tank saaks sellest vabalt läbi sõita.

TALLINN, 26. juuli - Sputnik. Tapale rajatav tunnel on ette nähtud muuhulgas sõjatehnika liikluseks ja see ühendab sõjaväelinnakut polügooniga. Sõjatehnika tunnel tuleb Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee alla Tapa sõjaväelinnaku lähedale.

Pentagoni paradiis Eestis >>

Maanteeameti kinnitusel ei sega lähiajal algavad ehitustööd tavapärast liiklust maanteel. Ehituse lõpp on kavandatud järgmise aasta suveks.

Под шоссе Пярну-Раквере у Тапаского военного городка построят туннель для танков
Pärnu-Rakvere maantee alla ehitatav tunnel.

Enamik 5-kilomeetriste eriteest, mille osaks tunnel saab, on nüüdseks valmis. Lisaks tunnelile jääb veel ehitada Tapa-Tallinna raudtee ülesõit, kirjutab Virumaa Teataja.

Aprillis jõudis Tapa sõjaväelinnakusse Prantsuse soomustehnika, sealhulgas tankid Leclerci ja soomukid, et tugevdada NATO "Balti tiiba". Prantslased vahetasid Tapal välja Belgia üksuse. Viimati kuulusid Prantsuse sõjaväelased Balti riikide NATO lahingugruppi 2017. aastal, kuid nende tankid toodi Eestisse esmakordselt. Prantslased jäävad Eestisse 2019. aasta lõpuni, misjärel neid asendavad taanlased.

Raha tuulde. Milleks Eestile nii palju relvi >>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et viimastel aastatel on Venemaa läänepiiridel, eriti Balti piirkonnas, toimunud Põhja-Atlandi alliansi sõjalise grupeeringu pretsedenditu tugevnemine. NATO juhtkond seletab seda väidetava Venemaa-ohuga. Moskva on korduvalt rõhutanud nende paranoiliste avalduste väidetavalt eksisteerivast "Venemaa ohust" ohtlikkust.

Venemaa välisministeerium märgib, et NATO pole valmis sõjalisi kontakte taastama. Välisministri asetäitja Aleksandr Gruško on varem rõhutanud, et NATO relvastusprogrammid Euroopas ei ole suunatud terrorismivastasele võitlusele ja neid arendatakse külma sõja vaimus. Ta lisas, et Venemaa ei jäta Euroopa militariseerimist alliansi jõudude poolt vastuseta. 

73
Tagid:
tunnel, polügoon, lahingugrupp, linnak, Tapa, NATO
Teema:
NATO idarindel (273)
Samal teemal
NATO "vaegtöö" – Baltimaade elanikud lakkavad "vene ohtu" uskumast
Sõjandusekspert: Baltimaade Ameerika-meelsus viib Euroopa hukatusse
Baltimaade NATO sõdurid on "jooksupoisid"
Ratas külastas NATO peasekretäriga Tapa linnakut
Tapa vald ja Kaitseministeerium teevad koostööd