Ühisproovid Kalevi staadionil

Rahvamuusikud alustasid ühiste proovidega

26
(Uuendatud 18:07 04.07.2019)
Laulu- ja tantsupeo raames toimuval aegade suurimal rahvamuusikapeol astuvad eraldi repertuaariga üles seitse pilliliiki: viiulid, lõõtspillid, kandled, torupillid, akordionid, näppepillid ja koondorkestrid.

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Neljapäeval alustasid Tallinnas Vabaduse väljakul proovidega rahvamuusikapeol esineva 74 kollektiivi 800 pillimängijat, et esitada homme päeval toimuval tasuta kontserdil 33 eriilmelist pillipala, teatavad laulu- ja tantsupeo korraldajad.

Tallinnas on ulatuslikud liikluse ja parkimise piirangud, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

XXVII laulu- ja XX tantsupeo "Minu arm" raames toimuval aegade suurimal rahvamuusikapeol astuvad eraldi repertuaariga üles seitse pilliliiki: viiulid, lõõtspillid, kandled, torupillid, akordionid, näppepillid ja koondorkestrid.

Kandled jagunevad omakorda kolmeks liigiks: väikekandled, rahvakandled ja kromaatilised kandled, ning annavad täna õhtul Tallinna Metodisti kirikus eraldi kontserdi "Kannelde öö".

"Esiletoomist väärivad kõik seitse pilliliiki, sest igaüks neist on eriline nii repertuaari kui ka koosseisu poolest. Pea kolme tunni pikkune rahvamuusikapeo kontsert on mitmekesine ning seal näeb rahvamuusika erinevaid liine, koolkondi, stiile, lähenemisnurki ja kõiki põhilisi populaarsemaid pille," ütles rahvamuusikapeo loominguline juht Juhan Uppin.

Igal pilliliigil on omaette repertuaar ning peamiselt mängitakse lihtsaid rahvamuusikalugude seadeid, mis on just selle peo jaoks loodud.

Rahvamuusikapeo tasuta peakontsert toimub reedel 5. juulil kell 14.00 Tallinnas Vabaduse väljakul. Kontsert "Kannelde öö" leiab aset Tallinna Metodisti kirikus neljapäeva 4. juuli õhtul kell 21.00. Selle kontserdi piletid on välja müüdud ning kohapeal pileteid ei müüda.

Ühisproovid Kalevi staadionil said juba eile võimsa hoo sisse - 11 500 tantsupeolist koos saatemuusikutega andsid selgeks õpitud liikumistele viimase lihvi.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo "Minu arm" toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.-7. juulil 2019. aastal.

Just nimelt juubelilaulupeoks avati tänavu 22. mail pidulikult Tallinna renoveeritud laulukaaar. Renoveerimise käigus kaeti ligi 8800 ruutmeetrit Laululava ees asfaldiga, paigaldati 400 meetrit kaableid, uuendati kaabli- ja äravoolurenne ning valati dirigendipuldile ja kõlaripostidele betoonist alused.

Kolmapäeva, 3. juuli keskpäeval jõudis XXVII laulupeo ja XX tantsupeo tuli Tartust Tallinna Lennusadamasse. Sadamast toodi tuli Raekoja platsile, kus see anti üle linnapea Mihhail Kõlvartile.

26
Tagid:
muusika, proovid, Tallinn, ühiskond, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
Teema:
XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" (16)
Samal teemal
XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm"