Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart

Kõlvart nurisejatele: Reidi tee laiendamine hoiab ära "pudelikaela" tekkimise

52
(Uuendatud 16:45 19.06.2019)
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart selgitas linlastele, kes pole rahul Reidi tee rajamisega esialgsete plaanide järgi, millest nimelt on tingitud kesklinna korraga kolme piirkonnaga ühendava uue tee laiendus.

TALLINN, 19. juuni — Sputnik. Tallinna looduskeskkond kannatab ummikutes seisvate autode heitgaaside tõttu märksa enam kui Reidi tee laienduse pärast, leiab linnapea Mihhail Kõlvart.

"Kui rajame uue tee, on meie eesmärgiks algusest peale vältida pudelikaelu," edastas linnavalitsus Mihhail Kõlvarti sõnu. "Reidi tee muudatused ei ole põhimõttelised, vaid tehnilised. Jutt ei ole Reidi tee kui terviku muutmisest, vaid projekti muutmisest kolmel lähestikku paikneval ristmikul."

Pikett Reidi tee vastu: Tallinna linnaisad murdsid linlastele antud lubadust >>

Linnapea osutas, et muutuste aluseks on Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste analüüs, mis viitab, et varasem, laiemate ristmikega projekt võimaldas selgelt suuremat liikluse läbilaskvust.

Analüüsist järeldub, et kitsam projekt võib tekitada tippkoormuse ajal 20-30 protsendise liikluse ülekoormuse ristmikel.

Linnapea mainis, et juba ettenähtavaid puudusi projektis tasuks praegu ennetada, selle asemel, et neid hiljem korrigeerida. "Me ei aruta seda, kas Reidi teed on vaja – see kujutab endast ka ühendust Pirita, Lasnamäe ja kesklinna ning Põhja-Tallinna vahel," sõnas linnapea.

Linnapea sõnas, et kahtlemata vajab Tallinn laiemat arutelu selles osas, milline on optimaalne autode ja kergliiklejate suhe linnas. "Reidi tee loob paremad võimalused ka kergliiklejatele. Kasvav linn vajab paremaid ja targemaid liikluslahendusi," lisas Kõlvart.

Linnapea tegi ettepaneku jätkata ühendusega "Merelinna kaitseks" konsultatsioone nii Reidi tee ehituse kui üldisemalt linnaruumi arendamise osas.

Пикет возле здания Таллиннской мэрии
© Sputnik / Денис Пастухов
Pikett Reidi tee vastu

Kolmapäeval, 19. juunil toimus Tallinna linnavalitsuse hoone ees linnavalitsuse ehituspoliitika vastu suunatud protestimeeleavaldus nimetusega Tallinna Streik. Piketile kogunes ligi kolmkümmend inimest, kellest paljud saabusid linnavalitsuse juurde jalgrattaga.

Tee ehituse vastu suunatud meeleavaldusest osavõtjad on veendunud, et Tallinna linnavalitsuse ametnikud ei mõtle piisavalt ümbritsevale keskkonnale ega arvesta alati linnakodanike huvidega.

52
Samal teemal
Reidi tee ehitusele antakse avalöök
Tallinnas algavad ettevalmistustööd Reidi tee ehituseks
Kohus peatas Reidi tee ehitusloa
Reidi tee projekt põhjustas kriitikat nii Tallinnas kui ka Brüsselis
Tallinna linn sai Reidi tee ehituseks vajaliku vee erikasutusloa
Rohelised esitavad valeinfot Reidi tee trassikoridori keskkonnasõbralikkuse kohta