Tallinna lauluväljak on suureks juubelilaulupeoks valmis

Tallinna lauluväljak on suureks juubelilaulupeoks valmis

103
(Uuendatud 16:19 22.05.2019)
Tallinna lauluväljakul on lõppenud laulukaare renoveerimistööd, mille käigus vahetati välja puitlaudis ja katteplekk ning ühtlasi korrastati ka laululava fassaadid - lauluväljak on suureks juubelilaulupeoks valmis.

TALLINN, 22. mai — Sputnik. Renoveeritud laulukaar avatakse pidulikult kolmapäeval, 22 mail kell 18.00. Laulukaare panevad kõlama harrastuskoorid Heli Jürgensoni, Raul Talmari ja Hirvo Surva dirigeerimisel, kus tulevad esitamisele rahva lemmikteosed "Kuulajale", "Ta lendab mesipuu poole" ja "Tuljak", teatas Tallinna linnavalitsus.

Juubelilaulupeoks uuendati ka laulukaare esise platsi asfaltkate, korrastati sajuvee ärajuhtimise süsteemid ja uuendati kaablirennid. Praeguseks on suuremahulisemad tööd lõpetatud, laulukaare esise platsi ehitustööde maksumus oli ligi 291 000 eurot.

"Renoveerimistööd olid hädavajalikud, seda nii ohutuse seisukohalt kui ka eelseisvat juubelilaulupidu silmas pidades. 1869. aastal toimunud esimesest laulupeost möödub tänavu 150 aastat ning selle suursündmuse nimel oleme viimastel aastatel ka lauluväljaku kompleksi panustanud, et saaksime väärikalt laulurahvast vastu võtta," sõnas Belobrovtsev.

2017. aastal valmis lauluväljakul kapitaalselt renoveeritud raadiotorn, mis renoveerimistööde käigus kaasajastati täielikult – ehitati ja paigaldati uued rõdud ja uus elektrisüsteem, ehitati välja ventilatsiooni-, jahutus- ja küttesüsteem ning kanalisatsioon.

Tuletorn läbis põhjaliku uuenduskuuri 2010. aastal, kui renoveerimise käigus tehti korda tuletorni trepiastmed ja seinad, vahetati välja valgustid ning torni rõdudele pandi ette lükandklaasid.

Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta 2019 >>

2019. aasta on igati õigustatult nimetatud laulu- ja tantsupeo aastaks, kuna tegemist on ilmselt lähima 50 aasta perspektiivis erakordseima aastaga laulu- ja tantsupeo liikumises. Lisaks sellele, et möödub 150 aastat esimesest laulupeost ning 85-aastane tantsupidu toimub 20. korda, on terve aasta tulvil juubelitest ning tähtpäevadest, mida kõike raamib Eesti Vabariik 100 juubeliprogrammi jätk.

Lasteaedade laulupidu SadaSäraSilma Vabaduse väljakul
© Sputnik / Светлана Бурцева, Владимр Новиков

2019. aasta tippsündmus on loomulikult XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" ning sellele eelnev üle-eestiline tuletulemine, mis sel korral on samuti juubelihõnguline. Esimest korda toodi peotuli Tartust pidulikult Tallinnasse 50 aastat tagasi 1969. aastal, tutvustab laulu ja tantsu juubeliaasta sündmusi teema-aasta koordinaator Sten Weidebaum.

Mullu Lastekaitsepäeval, 1. juunil vallutas Tallinna Vabaduse väljaku 1000 laulvat mudilast. Teoks sai ülelinnaline lasteaedade laulupidu "SadaSäraSilma", mis oli pühendatud Eesti Vabariigi sajandijuubelile ning Tallinna alushariduse 100. aastapäevale.

Eesti taasiseseisvumise aastapäeva juhatas sisse EV100 Üheslaulmine Tallinna lauluväljakul ning eri paigus Eestis ja välismaal. Üheslaulmisel loodud elektroonilise ühendkooriga liitus kokku 52 772 inimest üle maailma.

103
Tagid:
renoveerimine, ühiskond, laulupidu, kultuur, Eesti, Tallinn, Lauluväljak
Teema:
Tallinna uudised (327)
Samal teemal
Minimaailm Tallinna lauluväljakul
Lauluväljakul toimub Tallinn Truck Show 2018
Üheslaulmine jagab laulurõõmu kõigile
Tallinna lauluväljakul toimus kassinäitus