Kindral Ants Laaneots

Kindral Ants Laaneots: Võidupüha on ka Eesti jaoks pidupäev

401
Venemaa saatkond Eestis korraldab igal aastal Võidupühadeks Suure isamaasõja veteranide auks piduliku vastuvõtu – tänavu toimus see kolmapäeval, 8. mail.

TALLINN, 9. mai — Sputnik. Venemaa suursaatkonda tulid veterane õnnitlema Eesti poliitikud, välisdiplomaadid, Eesti avaliku ja kultuurielu tegelased.

"Mälestus kangelastest, kes andsid oma elu teiste nimel, sealhulgas ka tulevaste põlvkondade eest," ütles kogunenuid tervitav suursaadik Aleksandr Petrov, "peab jääma ka nende südameisse, kes meid tulevikus asendavad."

Paljud saatkonnas viibinud veteranid kuulasid suursaadiku õnnitlusi oma kõrge ea tõttu istudes. Igaühe poole neist pöördus Aleksandr Petrov isiklikult, andes neile üle mälestusmedali.

Торжественный прием в посольстве Российской Федерации в Эстонии по случаю Дня Победы
© Sputnik / Вадим Анцупов
Pidulik vastuvõtt Venemaa suursaatkonnas

"Minu jaoks on see suurim pidupäev," ütles uhkelt üks autasustatuist, 90-aastane veteran Vladimir Ivanovitš Zaitsev.

Eesti kindrali, Eesti kaitseväe endise juhataja Ants Laaneotsa sõnul on II maailmasõja lõpp Euroopas ka pidupäev Eesti jaoks.

Tallinna vabastajate mälestusmärgi juurde tuuakse juba pärgi ja lilli >>

"Selles sõjas võitlesid liitlased ühiselt Hitleri vastu, kes kogu maailma vallutada püüdis. Ka Eesti sai kannatada ja see on meie jaoks samuti püha. Peaasi, et seda uuesti ei juhtuks," ütles Laaneots.

Vene saatkonna vastuvõtule kutsutute hulgas oli ka silmapaistev Eesti poliitik Edgar Savisaar, kelle joaks Võidupüha on ka isiklik pidupäev. Tema isa lõpetas sõja Eesti Laskurkorpuse ridades.

Торжественный прием в посольстве Российской Федерации в Эстонии по случаю Дня Победы
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vastuvõtule kutsutute hulgas oli ka Edgar Savisaar

Savisaar märkis ka, et hoolimata kõigist sõjaeelsetest erinevustest, võitlesid ühise ohu tingimustes kõik koos - venelased, ameeriklased ja inglased.

"See on ka Brasiilias pidupäev," ütles Brasiilia suursaadik Eestis Roberto Colin. "Brasiilia sõdurid osalesid samuti selles sõjas ja hukkusid. Soovin kõigile rahu!"

401
Tagid:
vastuvõtt, Venemaa suursaatkond, Võidupäev
Teema:
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)
Samal teemal
9. mai - Suure Võidu aastapäev